Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit concediu medical salariat cu 2 zile pe saptamana

    Buna ziua, am o salariata care are ca si contract de munca 2 zile pe saptamana iar in fiecare din aceste zile cate 2 ore adica 4 ore sapatamana. Pana acuma salariile i le treceam in exceptie conform statului.
    Intrebarea e acuma este in medical de maternitate pe decembrie si m-am trezit ca ea are acuma un super salariu net cam de 4 ori mai mare decat il avea in mod normal. La pontaj am selectat toate cele 21 de zile de medical caci altfel imi da eroare, insa nu stiu daca e corect asa caci banuiesc ca din cauza asta e acest salariu. Care este procedura de a inregistra in program acest medical?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Contractul specifica care sunt zilele lucratoare in care trebuie sa vina la munca? Va sfatuiesc sa luati legatura cu casa de sanatate de care apartineti si sa le adresati si lor aceeasi intrebare. Ar trebui sa fie informati si sa stie sa va raspunda. Daca ei va raspund ca se ponteaza doar zilele din contract si programul nostru nu se muleaza pe acest mod de lucru, atunci reveniti si voi lua in considerare situatia si voi testa.

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.

    Am o angajata cu medical fara stagiu, inca din februarie 2020. In program, am pus media zero, am trecut perioada de medical, nr zile care ar trebui platite de angajator si Casa. san iar la valoare, zero. Aceste setari mi le-a recomandat distribuitorul.
    In martie, insa, primesc erori la D112, pe cand in februarie totul a fost corect.

    Aveti alta sugestie?

    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Daca nu aveti stagiu de cotizare si introduceti medicalul doar pentru datele lui, nu trebuie sa puneti nr de zile nicaieri, nici la angajator nici la asigurari sociale

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •