Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit lipsa gestiune implicaita si caracterizare articol

    Am creeat si eu clase de caracterizare la articole, la o clasa sa ii zicem Pro, am atast in carcaterizarea ei configurea gestiune: Pro si tipul contabil: Materii prime, am setat in constante utilizator ca la alegere produse sa ma puna sa aleg clasa de articole, totul e functional daca intru in nomenclatorul de articole. Insa daca intru in intrari / facturi interne, intru pe produse aleg clasa: Pro si cum e noua nu am nici un produs, dau sa il creez din butonul adauga si ma trezec ca am asa: clasa de carcaterizare articole: Pro insa la gestiunea implicita e mijloace fixe si tip contabil: Alte imobilizari necorporale, ca asta era ultiam gestiune si configurare utilizata , daca intru direct in facturi intrae imi aduce: tip contabil: cod inexistent: 21191 si gestiune nedefinit, cum fac sa scap de eroare asta, sau imi este imposibil ca e bug in soft si pana la alta versiune nu scap de ea? Vreau ca utilizatorul sa nu imi faca greseli si sa imi aloce corect gestiunea si tipul contabil.
    Ultima oara editat dealexadi; 09 January 2020 la 20:57

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pare bug; pana se rezolva, daca realegeti (aceeasi) clasa, ar trebui sa se completeze corect informatiile respective.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am pus tichet

  4. #4
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspunsuri, Dragos asa este le aduce daca fac realegerea le aduce, sau il mai pun sa apse pe delalii si din tabela de articole sa apese plusul rosu si sa adauge si asa i le tine mine, pana se va rezolva acest bug.

  5. #5
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am versiunea 887.15 si cand am intrat astazi in nomenclator sa creez un produs, m-am trezit ca eram pe un produs si am dat pe plus si la fel nu a mai retinut nici o informatie in afara de clasa de caracterizare, restul a trebuit sa le aleg manual, stiu ca mentorul daca faceam asa tinea minte celelalte elemente de la vechiul produs (gestiunea, tip contabil.,etc) se poate rezolva si aceasta? Multumesc anticipat.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    In vers. 887.19 retine datele.

  7. #7
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Acum sunt la 887.22 si am aceeasi problema nu retine datele, sunt intr-o factura si apas pe detalii iar acolo apas pe plusul rosu de sus pt un nou articol si e precum vorba aia romaneasca "mort in papusoi" imi tine minte doar clasa de caracterizare stoc in rest totu e gol tr sa le completez, oare peste cate versiuni de soft o sa reapara si aceasta informatie?

    PS: aici la clasa de stoc nu ma caracterizari sa sunt o multidudine de posibilitati de la mijloace fixe la oibecte de inventa si marfuri si alte materiale consumaible si materiale auxiliare si imi e mai usor sa ma pozitionez pe un articol din lista ii dau detalii si cu plus rosu imi retinea datele.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •