Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2019
    Posturi
    5

    Implicit CIM cu ore pe luna, CIM salar orar

    Buna ziua, are cineva contracte cu ore pe luna sau contracte cu salariu orar, ore diferite in fiecare luna? Cum se fac configurarile in aceste cazuri? Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Mai putin de o ora la norma nu puteti seta, deci probabil asta ar trebui sa fie alegerea dvs. Pontati orele in functie de cum se prezinta angajatul la munca, dar pentru ca mentorul calculeaza salariul la ore norma, folositi meniul Salarii realizate exceptii pentru a acorda salariul pentru o luna intreaga.

  3. #3
    Data inscrierii
    January 2014
    Posturi
    3

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Mai putin de o ora la norma nu puteti seta, deci probabil asta ar trebui sa fie alegerea dvs. Pontati orele in functie de cum se prezinta angajatul la munca, dar pentru ca mentorul calculeaza salariul la ore norma, folositi meniul Salarii realizate exceptii pentru a acorda salariul pentru o luna intreaga.
    Buna ziua , am si eu un caz de CIm cu de 5 ore /luna . Cum configurez in conditii salarizare norma. Cum trebuie facut statul de plata si 112?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Ati folosit un citat in postarea dvs. Exact asta este solutia si pentru dvs. Dupa cum am spus, mai putin de o ora la norma nu este posibil, pontati in zilele in care lucreaza cu cate o ora si folositi meniul salarii realizate exceptii pentru a-i da salariul angajatului respectiv

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •