Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2
  1. #1
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit analitice turism

    Am si eu o firma de turism si as vrea sa fac analitce la conturile 462 si 461 folosite in procedura de lucru in turism, nu as vrea sa fac o prostie si sa ma trezesc cu erori, mai ales ca am produse care sunt in "stoc" in momentul de fata, cum ar fi cel mai ok sa fac acest lucru:
    1. modific si fac analiticele pur si simplu? sau vor aparea erori ca cu produsele existente in stoc.
    2. inainte sa inchid luna pe 30 noiembrie sa scot totul din stoc prin diminuare stocuri, creez analitcele si repun in stoc pe noile analitice stocurile?, iar la caracterizari de stocuri sa le creez noi articole cu analiticele atasate?
    Multumesc pentru ajutor anticipat.

  2. #2
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Am incercat intr-o firma de test si imi tot da atentionari ca am analitice la 462 cand rulez balanta si sa le corectez.
    Cred ca procedura ce-a mai corecta ar fi sa fac la 30.09 scoaterea din stoc la toate produsele din stoc cu diminuare stoc, si sa le reintroduc in 01.10 cu noile analitice cu marire de stoc, urmand ca incepand cu 01.10 sa retratez toate operatiile existente pe lunile octombrie, noiembrie si decembrie.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •