Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    2

    Implicit Autofactura pentru achizitii intracomunitare este exportata in D394

    Buna ziua,
    Am inregistrat in data de 15.11.2019, o autofactura pentru o achizitie intracomunitara pentru care nu am primit factura de la furnizorul extern (Calea utilizata a fost: Intrari: Factura la aviz!) Bunurile au fost receptionat in data de 24.10.2019 (Calea utilizata a fost: Receptie: Aviz expeditie). Aplicatia DECLARATII duce informatiile legate de aceasta autofactura in D394, in cartusul I, in partea care se refera la PLAJA DE FACTURI ALOCATE, NUMARUL DE FACTURI EMISE IN PERIOADA DE RAPORTARE, NUMARUL DE FACTURI EMISE DE BENEFICIARI IN NUMELE FURNIZORULUI. Fiind vorba despre o achizitie intracomunitara, aceste informatii nu ar trebui sa apara in D394. Cum trebuie sa procedez pentru a elimina aceste informatii din D394?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    pe ultimele versiuni, unele facturi care nu trebuiau au ajuns in 394 din cauza unor modificari legate de parteneri care aveau probleme cu adresele. Verificati atent sa aveti tara completata corect, cu indicativ auto corect si stat european pe da.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    2

    Implicit

    Am verificat toate aspectele pe care le-ati indicat si sunt completate corect. Informatiile legate de autofactura se regasesc in continuare in D394.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Va rog luati legatura cu distribuitorul dvs

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •