Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit Receptie conform comanda furnizori

    Am comanda catre furnizor, si fac receptia conform ei (fie prin generare factura de la furnizor direct din comanda respectiva, fie prin preluarea in factura de la furnizor a produselor din comenzile catre acel furnizor). La salvarea receptiei, imi apare mesajul conform imaginii:

    Verifica rezolvare termene multiple.jpg

    Stiu cum se rezolva. Problema este ca asta apare la toate receptiile preluate din comenzi de la furnizori, si eu in marea majoritate, asa lucrez. Dar, niciodata nu am termene multiple. Nu s-ar putea introduce o sonstanta de genul "Se folosesc termene multiple la receptii" cu valoarea Da/Nu. Iar daca acea constanta se pune pe nu, atunci sa nu mai imi apara acea fereastra. Aceasta problema am expus-o si distribuitorului meu (acuma cativa ani cand am avut), dar nu s-a rezolvat nimic.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    227

    Implicit

    Da. Se poate salva daca apas pe sagetuta mica din dreapta. Problema este ca am sute de receptii pe luna si la fiecare trebuie sa fac la fel....

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Stiu cum este, intampin aceeasi problema cu comenzile la furnizor!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am dat link-ul colegului de la programare, o sa studieze putin codul sa vada unde ar putea fi problema. Am incercat sa reproduc, dar din pacate nu imi iese intotdeauna

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •