Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit Ce s-a intamplat cu CALCULATORUL Electronic din Mentor si Smart Computer din liste?

    De la ultima versiune 875.01 (inclusiv 875.06 - ultima aparuta) Calculatorul electronic (nu la toate firmele, doar la unele) din Mentor Capture CALCULATOR.jpg si Smart Computer din Liste Capture smart Computer.jpg nu mai functioneaza ca pana inainte de actualizare.

    Inainte cu tasta F2 se activa Calculatorul electronic si rezultatul calculelelor de acolo erau preluate automat in celulele de la introducere de date. Pozitionat pe cifre atat in modulul de introducere de date dar si in modulul de liste prin apasarea tastei F2 se prelua suma automat in calculatorul electronic.

    Deasemnea Calculatorul din meniul liste nu mai preia sumele negative. https://secure.screenrec.com/yXqsKGbALP

    Din 1999 sau 2000 de cand lucrez cu WinMentor nu mai am calculator de birou pe masa.

    E ceva de reconfigurat sau trebuie sa ne luam adio? Sper ca nu ...

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Problema este in curs de solutionare.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Ce s-a intamplat cu SmartComputer,chiar daca e dezactivat pe OFF,daca deschid o pagina de internet de ex si revin la mentor tot timpul apare SmartComputer deschis si trebuie sa dau ESC ca sa ies.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Incerc sa reproduc lucrand si local si remote, dar nu reusesc. In principiu tasta F2 e responsabila pentru calculator, verificati sa nu fie o problema cu ea.

  5. #5
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Nu ea e problema,mentionez ca lucrez prin AnyDesk.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Din pacate, fara sa reproduc, nu am ce prezenta colegului de la programare.

  7. #7
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Nu am reuusit nici poza,nici print screen sa atasez,cand revin la interfata mentor imi apare SmartComputer,chiar daca este pe functia OFF,adica de fiecare data trebuie sa dau ESC,ca sa dispara sau sa nu deschid alte pagini,sa lucrez doar in mentor.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Am intalnit si eu comportamentul respectiv; dar este de la AnyDesk; aparent, cand AnyDesk nu mai este fereastra activa in Windows, la pierderea focusului trimite o comanda tradusa ca fiind F2 la PC ul conectat. Se intampla mai demult asta; cu versiunea de AnyDesk curenta nu mai face asa.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •