Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit O alta eroare versiunea 875.05, ....

    Mai nou doar erori!
    Persoana rezidenta angajat non-UE,

    A: asigurat (132) [idAsig = 132] sectiune asiguratA (1)
    atentionare regula: S18.1: Daca dat_CAM = false, atunci A_5=0
    E: asigurat (132) [idAsig = 132] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: V62.1: daca A_1 in (2, 15, 22) atunci A_13 (4162) = 0
    E: asigurat (132) [idAsig = 132] sectiune asiguratA (1)
    Baza Contributie Individuala SANATATE diferita de suma calculata
    eroare regula: S24.1: A_11 (4162) = 0 pt dat_CAS=false)
    E: asigurat (132) [idAsig = 132] sectiune asiguratA (1)
    eroare regula: S26.1: A_13 (4162) = 0 pt dat_CAS=false)
    E: validari globale
    Creanta 02. Contributia individula de asigurari sociale retinuta de la asigurati diferita de suma calculata
    eroare regula: A21.2: (pt. codOblig=412) suma introdusa (88520) = suma calculata conform regulii (87479)
    A: validari globale
    Creanta 07. Contributia de sanatate datorata de asigurati difera de suma calculata
    atentionare regula: A21.7: (pt. codOblig=432) suma introdusa (34322) = suma calculata conform regulii (33906)
    A: validari globale
    atentionare regula: A28: B_brutSalarii (341488) = B_brutSalarii calculat cf. regulii (345650)
    E: validari globale
    Total venit realizat coditii normale de munca - mod calcul eronat
    eroare regula: A29: C1_11 (343158) = Suma(asiguratA.A_13) + Suma(asiguratB.B2_5) (338996) in conditiile regulii

    Daca lipseste ceva puneti dracului o validare, prostule lipseste asta! (asa face un programator bun)

    Incep sa ma satur de erori, si doar sa platesc. pentru ce, versiuni not ok! D-le Radu Danaila pentru ce platesc 22 % suport extins si upgrade?
    Ok, luati-o cum vreti dar din punctul meu de vedere, ca si fost programator e jenant ce se intampla,
    Ba nu este ce a fost, lipsa functiuni, adica export date WME, ba nu functioneaza nu stiu ce, la ce sa ne asteptam?, sa ne propune-ti sa cumparam alt soft de salarii
    ca nu suntei-ti in stare sa il actualizati la timp si cum ar trebui? .... Nu zic mai multe
    Stau acum la ora asta vineri seara vreau sa fac declaratii si nu pot, trebue sa astept ultima zi de depunere ca ...doar de apare o versiune ok, e bataie de joc fata de clienti
    Am apreciat acest soft pentru ce stie sa faca dar mai nou, e bataie de joc, din toate punctele de vedere
    Nu se mai respecta nimic, ne batem joc de clienti
    Am mai spus si o mai spun, Softul de salarii e un fiasco la dvs, rebuild, o singura procedura de calcul salarii restul preluare date din baze de date, din proprie experienta, dar stiu ce spun.
    Softul e conceput monopost, are carente serioase in lucru in retea cu mai multi useri, pot sa demonstrez faptul acesta pe testate
    Dar oricum parerea mea nu conteaza, sunt un biet utilizator care se chinuie si trebuie sa accepte toate, imi pare rau ca nu am ce alage!
    Cu stima!
    Ultima oara editat detifreaf; 23 November 2019 la 00:36

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Ca sa va stiti cu declaratiile depuse, treceti-l pe salariat ca cetatean roman si va merge. Am incercat si a mers, avem si recipisa.
    Mai incolo cand s-or repara il puneti la loc. Succes!

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de cristibelean Vezi Post
    Ca sa va stiti cu declaratiile depuse, treceti-l pe salariat ca cetatean roman si va merge. Am incercat si a mers, avem si recipisa.
    Mai incolo cand s-or repara il puneti la loc. Succes!
    Sti ce inseamna FALS IN DECLARATII sub semnatura digitala, tocmai ce ai propus tu!, Multumesc dar nu din partea mea!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Da' de rectificative?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Daca va uitati in xml o sa vedeti ca informatia nu se duce. Doar tipul contractului este influentat de aceasta cetatenie. Si oricum scoatem versiune, veti avea datele corecte.
    Ultima oara editat deIrina; 23 November 2019 la 09:49

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Si pentru ca vad ca sunteti suparat, va atrag atentia ca nu luati in considerare o alta varianta: in momentul in care avem o versiune stabila de declaratii, presupun ca aveati non rezidentul de multisor in baza de date si ati depus declaratii fara probleme, si brusc apar erori dupa o actualizare a duk integrator e clar ca s-a modificat ceva, e clar ca trebuie si noi sa intervenim pe formule si asta nu se face peste noapte. Eu personal tin sa "multumesc" anafului de fiecare data cand ne fac figuri de astea, dar spre deosebire de dvs, eu nici macar nu am unde trimite aceste cuvinte de "multumire"

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Citat Original a fost postat de tifreaf Vezi Post
    Sti ce inseamna FALS IN DECLARATII sub semnatura digitala, tocmai ce ai propus tu!, Multumesc dar nu din partea mea!
    In structura fisierului, nu apare nicaieri cetatenia, doar CNP-ul asa ca nu imi fac probleme.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Irina, poti sa faci un topic separat, "multumiri" ANAF-ului; promit ca vom contribui multi la mentinerea lui activ

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Dragos, crezi ca anaful se uita pe forumul winmentor? Clar nu, asa ca nu vad rostul. Minunat si softul a de la anaf, tocmai am intrat intr-o bucla frumoasa dupa ce am muncit sa bag mai multe contracte si trebuie sa o iau de la capat.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    Sigur nu se uita, dar ne mai descarcam si noi, ne face bine la psihic

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •