Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit instalare mentor

    buna ziua, am incercat sa instalez winmentor pe un laptop cu windows 10 pe 64 dar nu am reusit.
    am descarcat arhiva mentor, am dezarhivat-o si am rulat executabilul mentor... la un moment dat se blocheaza si apare pe ecran o eroare ca nu se poate crea c/program files(86)/borland/common files/bde.....

    ce nu fac bine? imi puteti spune va rog pasii necesari sa pot instala mentor? multumesc mult

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 523

    Implicit

    Luati legatura cu distribuitorul, chestiunile astea tehnice sunt greu de rezolvat prin niste postari pe forum.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    663

    Implicit

    In general, sunt 3 surse de probleme:
    1. userul este cu drepturi restranse si nu stiie vreo parola cu care se poate instala ceva (kitul, oricum, trebuie rulat cu "Run as Administrator");
    2. antivirus; unii antivirusi au acea componenta heuristica, proactiva, mult prea "sensibila"; se incearca dezactivarea pe durata instalarii sau adaugarea kitului in lista "alba"; poate necesita parola;
    3. DEP (Data Execution Prevention); relativ acelasi lucru ca mai sus, dar integrat in Windows; necesita parola pentru editare; daca este activ, se baga aplicatia in lista de exceptii (ulterior, inclusiv Mentor.exe -ul rezultat dupa instalare).

  4. #4
    Data inscrierii
    April 2010
    Posturi
    53

    Implicit

    va multumesc. am reusit cu ”run as administrator”.

  5. #5
    Data inscrierii
    October 2020
    Posturi
    5

    Implicit

    Cum s-a rezolvat probl dvs.? Aceeasi situatie,windows 10, pe 64 biti

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de ally_f5 Vezi Post
    va multumesc. am reusit cu ”run as administrator”.
    Ar trebui sa verificat drepturile de acces pentru utilizator.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •