Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit Import factori intrare din excel

    Incerc sa import facturi de intrare din excel si am eroarea ca documentul este deja preluat.
    Din cate cred are legatura cu verificarea unicitatii documentului - desi la intrare mi se pare ciudat sa verifici unicitatea. Din ce am vazut in constante nu se poate elimina aceasta validare - iar daca o schimb in atentionare la import se blocheaza procedura.
    Stie cineva cum ar trebui sa se numeasca campul de Serie (a facturii) pe care sa-i introduc in fisierul ini - poate asa ma lasa sa le import?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Incearca cu Col_SerieDoc

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    SerieDoc - merge in Winmentor normal dar pe Enterprise nu. Stiti cumva pe cine as putea intreba despre aceste denumiri tehnice ale campurilor atat din WInmentor normal cat si din Enterprise? Ne lovim mai mereu de aceste lucruri si mi se pare stupid sa caut raspunsuri pe forum-uri sau sa incercam diverse variante in loc sa contactez direct producatorul programului.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Intrebati la distribuitor prima data. Daca nu aveti, pe contractul WME ar trebui sa existe un numar de telefon de contact.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •