Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit Eroare afisare atribut articole

    Inca o eroare la casa de marcat. La articole cu atribute, unele le afiseaza cu atribut unele fara. dupa cum se vede in poza de mai jos:
    Articole fara atribut.jpg

    Este vorba de articolul BAU-Tencuiala mozaic 25 kg.
    La a patra pozitie din articol, este atributul 307, la celelalte, nu.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    In prima faza asa arata emulare cu stoc la mine: atribute.jpg. Dupa cum vedeti toate au atribute. In schimb, cand am trecut in luna urmatoare, unde nu aveam constanta completata (stoc cu atribute la casa de marcat) s-au evaporat atributele mele. Verificati inca o data constanta pe toate lunile de pe care vin articolele sau pe care le vindeti.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Constanta atribute.jpg
    Asa este la mine. Sa inteleg ca trebuie in fiecare luna sa setez constanta? La mine asa este setata de cativa ani.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu neaparat sa setati constanta in fiecare luna, sa va asigurati ca este pe da in lunile unde aveti intrari cu atribute. Eu de exemplu pentru ca am setat constanta in septembrie si octombrie era deja creat, valoarea constantei in octombrie era pe nu, la casa de marcat nu am vazut atributele. Nu gasesc alt motiv pentru care nu v-ar apare atributul pe acel articol. Daca totul vi se pare in regula si problema persista, poate o sa reusesc sa intru in posesia bazei dvs de date ca sa pot face un debug.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Ok. Si cum sa va trimit baza de date, si care e aceea? Ce ar trebui sa va trimit, mai exact? Tot folderul WinMent?

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Versiunea 876.02 nu a rezolvat problema atributelor. Am produse cu zeci de atribute. Trebuie sa pun cate o cantitate din fiecare pana cand ajung la atributul cautat, apoi sa sterg din bon produsele cu alt atribut. E deranjant, si clientul sta si se uita la mine cum prntru un articol, stau 2 minute sa-i fac bonul....

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Am instalat versiunea 877.05, inca nu este rezolvata problema atributelor. Imi puteti spune daca se lucreaza macar la asta? Am articole cu zeci de atribute. Daca vreau sa fac un bon de casa, trebuie sa pun cantitatea la fiecare articol ce-mi apare pana cand il gasesc pe cel dorit (dupa ce aleg articolul si dau cantitatea, apare atributul), apoi sa sterg cele nedorite din bon. Toata treaba asta dureaza cateva minute (depinde de norcul meu de aimi aparea cel dorit). Sincer, imi este rusine de client ca il tin pana cand gasesc eu ce vreau. Si, asta se intampla la toate cele 5 statii de lucru. Stiu ca aveti mult de lucrcu in perioada asta, cu toate modificarile de legislatie ce apar, dar si asta e o problema destul de mare pentru mine. Va multumesc anticipat.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    A intrat baza dvs de date in debug la programare, problema va fi rezolvata.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •