Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit Erori bon de casa - comenzi de la client

    Am doar erori la bonul de casa:
    1. Cu click dreapta din macheta de bon de casa si "Import articole de pe comenzi de la clienti" nu afiseaza decat comenzile de la clienti din luna curenta. Si, daca suntem in 01.11 si comanda este din 30.10 si comanda contine 20 pozitii, ce facem? Le listam si introducem manual?
    eroare import comanda client in bon.jpg

    2. Incercand sa rezolv problema pe alta cale, am dat de alta eroare. Am deschis comanda de la client din luna anterioara si am ales optiunea "Listeaza la casa de marcat". Eroarea este in poza de mai jos:
    Eroare generare BC din CCL.jpg

    Ce pot sa fac?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    1. Nu cred ca a facut vreodata altfel, m-am intors pe versiuni mai vechi si tot asa face. Cred ca ar fi greoaie interogarea pe toate lunile ca sa vada care comanda mai e activa si care nu.
    2. Nu reusesc sa reproduc.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    1. Eu stiu ca am mai lucrat asa. Poate gresesc eu. Si, chiar daca ar fi asa cum spuneti, ce fac daca comanda este din urma cu 2 zile, adica din luna anterioara?
    2. Nu reusiti sa reproduceti, adica nu va da eroare, sau ce?
    Sunt in luna noiembrie, cu luna Octombrie inchisa. Intru (fara sa deschid luna) intr-o comanda de la clienti din luna octombrie si aleg "Listez comanda la casa de marcat" pe Datecs cu jurnal electronic. La dublu click pe ea, primesc mesajul de eroare pe care vi l-am dat mai devreme.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Da, eu nu reusesc sa reproduc eroarea respectiva, am facut intocmai ca dvs. Nici nu reusesc intotdeauna sa le reproduc, pentru ca poate fi un cumul de factori, gen constante diferite sau alte setari. Va recomand sa luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada si el pe baza de date exact despre ce e vorba. Versiunea care este ? Am mai scos una cu .02 pe ftp clienti.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Versiunea mea este exact 875.02, care s-a scos dupa observatia mea ca nu pot lista bonuri la casa de marcat. Distribuitor, nu am momentan. In marea majoritate a cazurilor ma descurc singur cu erorile pe care le da si cu utilizarea zilnica.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •