Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Sunt afisate rezultatele de la 31 la 38 din 38

Thread: Erori 875.01

  1. #31
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Anexele de la declaratii sunt in lucru. La compensare primiti mesajul si se blocheaza sau trece peste?

  2. #32
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    6

    Implicit

    Nu se blocheaza trece peste doar nu se poate sterge compensarea. Am pus 875.01 si se poate sterge

  3. #33
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Nici la mine nu se blocheaza, dau OK si merge mai departe.

    Am revenit si eu la 875.01 si a mers.

    Multumesc,
    Andrea

  4. #34
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Am prins eroarea pe o baza primita de la un client, va fi rezolvata.

  5. #35
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit Erori 876.02

    Stiu ca aceste probleme nu sunt pe lista de prioritati dar ele mai exista in vers. 876.02.
    Citat Original a fost postat de testing Vezi Post
    1.Nu este afisat procentul la primul articol in avize/facturile catre clienti, indiferent de articol sau client.
    Atasament 556
    Citat Original a fost postat de testing Vezi Post
    Mai exista o problema si la cassa.
    Dupa inregistrarea unei tranzactii ( in cazul meu, o chitanta de incasare) nu pot trece la randul urmator (din sagetile de la tastatura) , adica la inregistrarea urmatoarei tranzactii, fara a da un click pe unul din campurile existente.

  6. #36
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Problema de la casa in tranzactii eu o am si in banca mai ales daca e transfer cu 581 la casa sau alta banca, nu pot trece direct din sageti decat dupa ce dau click pe un camp, sper ca se vor rezolva cat mai curand.

  7. #37
    alexadi e online acum Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Odata cu trecerea la versiunea cu noul delphi (adica ultimele 2 actualizari factura de mine) am inceput sa am erori de genul celui atasat in poza atasata, oricum incerc sa o rezolv nu resuesc decat daca inchid programul fortat cu end task, incerc sa rezolv eroarea prin inchiderea erori cu end task, eroare dispare insa cand ajung cu mouseul in zona de x de inchidere d ela mentor apare din nou eroarea si orice fac nu pot iesi din aceast ciclul, e un loop infinit singura modalitatea de iesire din mentor este end task pe mentor si e ok. Am ultima versiune de mentor, instalata, eroarea din poza de mai jos era cand am data sa intru in salari sa adaug un concediu de odihna, am momente cand sunt in listari si ma trezesc cu aceste erori, pana acum daca apareau erau rezolvabile cu inchiderea erori din task manager si pe urma puteam sa inchid mentorul si era ok, acuma nu ramane decat varianta inchiderii fortate, pe urma inchidere pc etc.

    -ca eroare pe ultima versiune cand incerc sa folosesc butonul de minimizare nu face programul mic, il mareste cat tot ecranul adica il face full screen si peste bara de stare de la windows si daca mai apas o data il face la loc insa nu il face minim in bara de stare sa vad si eu ecranul.

    Eu folosesc prin terminal service mentorul

    ps: Am incercat acuma sa imi redimensionez fereastra de wimentor, nu reusesc orice fac imi da voie doar maxim pe tot ecranul din bara de start pana sus sau full screen, am momente cand am nevoie sa fie doar o parte din ecran asa cum faceam la versiunile anterioare, vad ca aceasta ultima versiune aparuta saptamana aceasta nu imi mai permite aceasta redimensionare vb de 876.02 ar trebui rezolvata si aceasta eroare, ca imi e tare greu cu fereastra tot ecranul
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat dealexadi; 13 December 2019 la 12:58 Motiv: adaugat ps

  8. #38
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    3

    Implicit

    Tot cu trecerea la Delphi 10 a disparut posibilitatea de a lista la imprimante de coduri de bare din documente, nu mai apare meniul. In liste e ok.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •