Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 38

Thread: Erori 875.01

  1. #11
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Sunteti sigur ca produsele sunt pe stoc? am mai avut o baza de date cu aceasta situatie, dar acolo nu erau in stoc pe gestiunea si tipul contabil care apareau pe monetar. Eroarea cu key violation nu reusesc sa o reproduc, chiar daca am lasat articole fara stoc in lista de livrare a monetarului.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Da, existau in gestiunea si tipul contabil respectiv dar nu suficient stoc. Exista o diferenta de 0.01kg intre monetar si stoc!
    De aici eroarea respectiva. Inainte de update diferentele apareau separat la preluare!

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Campurile de pe factura de la Observatii nu mai apar pe factura (la listare) una sub alta cum era pana acum.
    In configurari avem asa Captură configurari Observatii.PNG dar pe factura apare asa Captură factura rubrica Observatii.PNG.
    Cum se pun una sub alta? Am incercat sa le fixez cu <pt=x,y> dar nici asa nu merge, campurile de la Observatii se pun unde vor ele, in sir indian ...
    Ce e de facut?

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    a fost rezolvata aceasta situatie, gasiti versiune cu .04 pe ftp 2 clienti

  5. #15
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    La versiunea .04 in intrari furnizori la fereastra unde se introduce cantitatea si pretul de cate ori dai enter se lungestea fereastra, de cate ori dai enter.

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Da, si iesiri, am pus tichet. Multumesc

  7. #17
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    In noua versiune a fost eliminat butonul de iesire caracteristic din mentor si anume "usa"? Ca vad ca varianta de inchidere disponibila pt moment este doar butonul clasic X din coltul din dreata.

  8. #18
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    S-a scos intentionat
    Ultima oara editat deIrina; 21 November 2019 la 15:59

  9. #19
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 371

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns, care imi confirma cea ce banuiam ca prima varianta eliminarea lui e cea corecta, ca mai aveam varianta cu probleme la rezolutia monitorului.

  10. #20
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Calculatorul electronic din Mentor si Smart Computer-ul din liste nu mai functioneaza la fel ca inainte de versiunea 875.01:
    https://portal.winmentor.ro/forum/sh...uter-din-liste

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •