Pagina 1 din 4 123 ... UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 38

Thread: Erori 875.01

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit Erori 875.01

    1.Nu este afisat procentul la primul articol in avize/facturile catre clienti, indiferent de articol sau client.
    Afisare adaos .jpg
    2.Eroare apare la intrarea intr-un bon nou, pe emulare tastatura - datecs cu jurnal electronic.
    Mentionez ca dupa update, in momentul listarii bonului la casa de marcat, utilitarul ServerEmulare.exe se blocheaza
    si nu se mai trimite bonul la casa de marcat. Vers ServerEmulare folosita: 7.7 si 8.2 ( vers. noua de pe ftp)

    eroare casa marcat.jpg
    3.Nu toate lumea dispune de un monitor cu rezolutie mare pentru a face modificari in design.
    design.jpg

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Primul l-am trecut in tichete. Pentru problema de la casa de marcat am sa va rog si pe dvs sa luati legatura cu distribuitorul sa vada exact daca nu ar mai fi setari de schimbat.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Eroare de la casa de marcat ramane valabila , de fiecare data cand se intra in modulul emulare tastatura - datecs cu jurnal electronic dar doar la primul bon.
    Se poate lista la casa de marcat cu versiunea 875.02 prin
    ServerEmulare.

    Nu se mai pot redimensiona ferestrele deschise in modulul comercial -> comenzi furnizor sau clienti. Pe oricare din versiuni.


  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Am pus tichet pentru problema de la comercial. Incerc sa vad ce pot face si pentru emulare tastatura.
    Multumim pentru sesizari

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    Am o sugestie pentru dvs, pentru eroarea cu thread de la casa de marcat. Verificati constanta thread.jpg daca o aveti pe da, in cazul in care este pe da, schimbati pe nu si urmariti daca mai apare eroarea la casa de marcat.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    A disparut eroarea dupa ce am setat constanta pe nu.
    Multumesc!

  7. #7
    Data inscrierii
    September 2012
    Posturi
    4

    Implicit

    de unde putem lua versiunea 875.02 ? la mine nu da eroarea aia la casa de marcat dar se blocheaza server emulare si nu listeaza bonul.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 521

    Implicit

    ftp2:/clienti/__WinMENTOR_Kit_Test/

  9. #9
    Data inscrierii
    September 2012
    Posturi
    4

    Implicit

    Multumesc. acum functioneaza.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    La generarea monetarelor de la casa de marcat intampin urmatoarele probleme:
    1. In mod aleatoriu, apare cate un produs care nu ar exista in stoc pe gestiunea respectiva(nu este o problema foarte mare,dar am intalnit-o dupa update
    img. 1 si 2.)
    2. La preluarea automata din stoc pe monetare imi apare eroarea din imaginea 3. si nu se mai poate salva monetarul ca si operat.
    In schimb, la operarea manuala a produselor din stoc, eroarea nu mai apare!
    Casa 1.jpg
    Casa 2.jpg
    Casa 1 eroare 1.jpg

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •