Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit Ajutor! Nu mai "vad" in balanta la iulie contul 646 si rulajul lui

    Buna seara! De azi dimineata ma chinui si nu pricep. Brusc si dintr-o data nu imi iesea 121 ca fiind venituri minus cheltuieli. Am descoperit ca nu mai vad contul 646 la iulie cu rulajul pe lunile anterioare. Ce sa fac? Multumesc de ajutor. Am uitat sa mentionez, evident ca nici 436 nu exista in balanta la iulie. Nu tin eu partea de resurse umane la aceasta societate deci eu doar introduc notele contabile pentru statul de plata.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Verificati in planul de conturi sa nu fi scos din greseala bifele de vizibil in balanta, poate si contul de transfer sold final care trebuie sa fie 121

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Probabil ca s-a schimbat simbolul. Verificati in luna anterioara (sau unde era corect), in Liste, Contabile, Plan conturi, cautati-l si vedeti ce cod avea (coloana Cod), apoi cautati acelasi cod in luna urmatoare.

  4. #4
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Da asa este. Sunt codurile modificate. Ce ar trebuie sa fac? Nu ma pricep si nu vreau sa fac vreo nefacuta! Multumesc mult pentru ajutor!

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Asta nu stim sa spunem Probabil ca a trebui sa-l modificati la loc, dar aflati care a fost motivul modificarii de la cine a facut-o, poate a vrut sa faca altceva si a gresit.

  6. #6
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Ha! Doar eu sunt indragostita de mentor, deci doar eu lucrez in el! NU am modificat nic... Cat despre modificare, habar nu am cum sa o fac, dar ma chinui in continuare )). Va multumesc frumos pentru ajutor.
    Ultima oara editat despeedcontab; 29 October 2019 la 10:22

  7. #7
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit

    Nu am gasit ce si cum sa fac, scriu aici varianta pe care am ales-o dupa 24 de ore de chin: am rupt firma incepand cu luna iulie si efectiv am modificat SI/rulajele la conturile 436, 646 care fusesera inlocuite cu 512.06 si 512.07. Va multumesc inca odata pentru raspunsuri si sper sa nu mai patesc "chestii".

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •