Sunt afisate rezultatele de la 1 la 2 din 2

Hybrid View

  1. #1
    Data inscrierii
    October 2009
    Locatie
    Bacau
    Posturi
    155

    Implicit eroare calcul salarii - construcții

    Bună ziua. La calculul statului de plată, pentru salariații unei firme cu activitate în domeniul construcțiilor, în luna august nu-mi calculează CASS și impozit pentru niciun salariat, imi calculează CAS 21,25 % pentru toți salariații...chiar dacă au venitul realizat sub 3000 lei (inclusiv pentru salariații part-time, cei angajați/plecați în cursul lunii).

    Am instalate ultimele versiuni și pentru modulul de Salarii și pentru cel de Declarații.

    S-a modificat ceva în legislație începând cu luna august și mi-a scăpat mie?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Ultima versiune de mentor de pe site contine modificari conform oug 43 si in acest caz la cei part time si la cei plecati sau veniti in cursul lunii ar trebui sa aveti facilitati. Nu stiu de ce la dvs se intampla altfel, fara a vedea o baza nici nu ma pot pronunta, luati legatura cu distribuitorul dvs. Oricum pentru a depune declaratia 112, ar trebui sa reveniti la versiunea anterioara, pe care am postat-o pe site, deoarece cei la anaf nu s-au obosit sa scoata duk integrator conform oug 43 care este in vigoare si ne recomanda tuturor sa depunem declaratii conform oug 114.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •