Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Thread: Eroare A157.3

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    3

    Implicit Eroare A157.3

    Buna ziua,
    Am radiat un punct de lucru si am infiintat un altul nou. Pe recipisa de la d112 cu noul cif apare eroare A157.3 cif sediu secundar (cel radiat) nu este declarat. Am refacut d112 cu cif-ul radiat si am primit eroare A157.3 cif sediu secundar (cel nou) nu este declarat.
    Mentionez ca la generarea declaratiei 112 in WinMentor nu am erori.
    Va rog ce setari trebuie facute?
    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Legat de programul nostru nu aveti nimic de facut. E in gradina anafului care isi actualizeaza cu mare greutate baza de date cu sediile secundare. Am mai avut clienti care au avut aceasta situatie, dar din pacate nu stiu cum au rezolvat. Ori au avut rabdare, ori au trimis adresa la anaf.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    3

    Implicit

    Cei de la anaf mi-au spus ca este vorba de program.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu prea vad cum, dar haideti sa vedem ce anume aveti de facut. Sumele de la impozit unde se declara, pe sediu secundat radiat sau pe cel nou? Cum este posibil ca nici unul din sedii sa nu fie declarat in cazul in care aveti sume pe el?
    In principiu, functionalitatea in mentor este asa: am sediu secundat activ, il trec pe compartimentul trecut in conditii salarizare pentru angajatii de pe acel sediu, iar in declaratia 112 trebuie sa imi apara suma pe tipizat anexa 1.1 la sectiunea F unde apare un F2 cu suma respectiva. Daca programul a dus suma in anexa, deci aveti unul din sedii declarat, daca trece de validari si doar primiti recipisa, nu credeti ca tine de o baza de date care contine aceste informatii si nu de noi?

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Posturi
    3

    Implicit

    Am rezolvat problema. Am verificat la anaf si am vazut ca figureaza active pe luna august ambele cif-uri, si nu radiat in iulie cel vechi asa cum l-am declarat. Am introdus in declaratie ambele cif-uri ca active, cel vechi fara salariati si deci cu impozit 0.
    Multumesc

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •