Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    June 2009
    Locatie
    bucuresti
    Posturi
    122

    Implicit Lucru pe doua calculatoare-aceeasi firma, luni diferite

    Buna ziua! Intreb, desi nu cred ca se poate. Am doua chei monopost. Exista vreo varianta ca sa se poata lucra independent pe cele doua calculatoare, aceeasi firma, luni diferite? Doar introducere facturi fz/cl. Nimic din ceea ce ar insemna "cuplare" documente. Personal nu cred ca se poate, dar aici am primit mereu raspunsuri de la persoane cu mult mai pricepute decat mine. Va multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2011
    Posturi
    42

    Implicit

    Buna ziua!

    Cheile monopost (cele mov - pentru port USB sau albe - pentru port LPT) pot fi folosite in doua moduri (care tin de tipul de achizitie si implicit de cum sunt programate aceastea).

    Primul este cu achizitie si programare monopost - caz in care este permis doar lucrul cu baze de date instalate local deci fiecare dispozitiv va lucra cu propria baza de date.

    Al doilea este cu achizitie si programare retea - in acest caz cele doua dispozitive pot avea o baza de date comuna deci pot lucra pe aceeasi firma, in acceasi luna sau in luni diferite.

    Daca totusi achizitia este monopost se poate face upgrade la varianta retea prin plata diferentei.

    Sper ca raspunsul meu sa va fie de folos!

    Zi frumoasa!

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Puteti incerca lucrul in mod Satelit.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •