Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit Comanda Furnizor

    Vers. WinMent:3200870.03

    La generarea facturii catre furnizor, nu se preia atributul partenerului: "T.V.A. la incasare = Da".
    Mai exista o problema si in momentul in care sunt mai multe loturi/termene de garantie la un produs din comanda.
    La generarea facturii, nu poti prelua un produs de mai multe ori pentru inregistrarea corecta a loturilor multiple.
    Daca este adaugat manual, nu mai poate fi legat de comanda.

    Dupa generarea facturii la furnizor,din comanda, nu se pot adauga discounturi multiple,la nivel de produs!
    Plus, problemele vechi.

    Citat Original a fost postat de testing Vezi Post
    Primesc urmatoarea eroare la import comenzi de la furnizor pe care o regasiti in poza din atasament plus un exemplu de comanda.
    Nu se poate exporta pretul si unitatea de masura la furnizor direct din comanda!
    Versiune mentor: 3200862.11 (exista eroarea si in urma cu cateva versiuni de mentor)
    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Am prins din intamplare o eroare pe import date din alte aplicatii, se va umbla aici, in versiunea urmatoare verificati daca se mai intampla si la dvs. Daca problema persista luati legatura cu distribuitorul dvs pentru a vedea local despre ce e vorba.
    Imagini Atasate Imagini Atasate
    Ultima oara editat detesting; 08 August 2019 la 11:53

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Pentru prima problema voi pune un tichet.

    Pentru a doua va rog sa detaliati modul de lucru, aveti articole cu serii pe lot? dati-mi detalii cat mai multe ca sa inteleg cum lucrati.
    In ceea ce priveste discounturile multiple tot va trebui sa spuneti exact cum faceti, pentru ca eu reusesc sa adaug, atasez imagine discount multiplu.jpg

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Pentru prima problema voi pune un tichet.

    Pentru a doua va rog sa detaliati modul de lucru, aveti articole cu serii pe lot? dati-mi detalii cat mai multe ca sa inteleg cum lucrati.
    In ceea ce priveste discounturile multiple tot va trebui sa spuneti exact cum faceti, pentru ca eu reusesc sa adaug, atasez imagine discount multiplu.jpg

    Nu am articole cu serii pe lot.
    Doar articole cu mai multe loturi.

    LOT MULTIPLU 2.JPGLOT MULTIPLU.JPG

    Probabil la problema cu discountul nu a fost cea mai corecta formulare.
    Nu conteaza ordinea in care sunt puse discounturile. Dar in momentul in care preiei din comanda diferenta de produse, discountul din factura este sters.
    DISCOUNT MULTIPLU.JPG
    Ultima oara editat detesting; 09 August 2019 la 09:15

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •