Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4

Thread: Bilant

  1. #1
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    59

    Implicit Bilant

    Buna ziua,
    unde gasesc documentatia, setarile pentru primul bilant care vreau sa il fac in program.Nu am facut pana acum, si as vrea sa incerc,
    multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit

    Doua nedumeriri:
    1. La Bilantul de la 30.06.2019 ce fisier se cauta?
    Pentru o firma care ce va face un bilant semestrial tip UU numele fisierului ce apare acolo este de forma "s1050_CodFiscal_????_??.xml".
    Ce fisier trebuie pus acolo si redenumit in forma de mai sus, cel de la 31.12.2018 (sunt necesare datele pentru sectiunea F10) sau 30.06.2018 (daca a avut, pentru sectiunea F20)?

    2. Anumite conturi se regasesc in formulele de bilant la mai multe campuri (de exemplu, la UU, contul 609). Se pot modofica formulele undeva?

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    1. Din cate stiu eu in fiecare an a fost aceeasi problema, la raportarea semestriala NICIODATA nu s-au putut importa datele corect adica 31.12 si 30.06 asa cum trebuie este ori 31.12 ori 30.06 sau varianta 3 nici una nici alta si reclculeaza din balanta ca oricum trebuie sa le verifici si asta e. Aici la bilant este un mare minus la winmentor nu stie si nici nu se vrea sa se stie sa faca asa ceva corect. Trecem la inca un an in care winmentor nu stie sa faca un bilant corect.
    Referitor la numele fisierului este irelevalnt ca in casuta unde apare numele poti sterge si sa ramana doar s1050 cum apare cel de la anaf sau poti scrie tu numele fisierului asa cum il ai tu salvat in locatia respectiva

    2. Formulele alea parca sunt scrise direct in programul sursa daca nu ma insel si nu prea ai cum sa le modifici tu, faci un xml asa cu erori si te apuci si il verifici si modifici in pdf de la anaf ca e mai simplu decat in programul de la winmentor.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •