Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Export nota contabila

    Pentru export nota contabila salarii, pentru 7 subunitati e nevoie de 7 ori export din salarii si import in fiecare subunitate,
    chiar e foarte complicat pentru a face exportul si impotulo o sigura data pentru toate?
    Unde e usurinta de exploatare?, mi se pare lipsa de respect fata de clienti. Sa-l obligi pe client sa faca de 7 ori aceelasi lucru.
    Eu consider asta o ipocrizie a programatorului!

  2. #2
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Nu este nevoie sa faceti exportul notei de salarii de 7 ori. Se exporta o singura data si la preluarea in WME nota respectiva se va importa pe fiecare subunitate in parte. Identificarea gestiunilor se face dupa simbol si automat din singurul export facut se extrag doar liniile aferente gestiunilor subunitatii curente. Doar acele linii de corectie zecimale se importa de fiecare data, pe fiecare subunitate, deoarece ele nu sunt repartizate pe nici o gestiune si va fi nevoie sa le stergeti de pe restul 6 subunitati si sa le lasati pe una singura.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Pe testate ca nu merge, am reusit cu versiunea 17.033 doar 2 importuri, la primul import merge ok, la al doilea optiunile sunt dezactivate dar te lasa totusi sa faci import,
    te intreaba daca continui si merge, iar la a treia incercare dispare optiunea, nu mai poti sa faci import (ex. optiunea de Calcul_salar.)
    Deci trebuie export de mai multe ori sa importi pe mai multe subunitati!!!

  4. #4
    Avatar Viviana
    Viviana e offline Senior WMEnterprise QA Analyst
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    20

    Implicit

    Vom modifica importul astfel incat sa ramana valabile fisierele pana la preluarea pe ultima subunitate.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •