Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit Inlocuire articole in facturi sau conturi

    Am si eu urmatoarea situatie am constatat acum la niste verificari ca am facut o nebuie la niste articole si din ianuarie pana acuma am gresit contul in loc de 6028 am trecut 628, pot face ceva sa schimb automat contul, sau unica varianta e ca sa iau ianuarie - iunie toate facturile manual si sa le modific schimband articolele. In iunie am creeat articole noi corecte fara nici o eroarem macar de acum incolo sa fie ok, sa vad cum fac cu precedentele variante am?
    Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    95

    Implicit

    Faceti o nota contabila cu doua articole:
    1.Stornat total suma gresita din 628,
    2.Inregistrat suma in 6028.

    Cu stima,

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pe langa ce a zis colegul de mai sus, daca sunt articole de stoc si mai aveti inca stoc pe ele la finalul perioadei, transfer in noul cont si de-abia dupa notele contabile de reglare la ultima luna.

  4. #4
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc mult pt raspunsuri, articolele sunt de tip serviciu (daca erau stocuri cred ca faceam un transfer prin diminuare si marire de stocuri), cred ca are dreptate colegul Gabriel decat munca de modificare la fiecare factura, notele contabile ma salveaza. La ora la care am realizat problema si cu capul patrat care il aveam dupa atatea ore de munca si discutii aceasta varianta nu o mai luasem in calcul. Se pare ca o minte clara si obiectiva neimplicata in problema a gasit exact rezolvarea care era cea mai rapida si pe care eu nu o luasem in calcul.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •