Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit eroare deschidere mentor

    Am facut updatele la ultima versiune de pe site 868.02 si la logarea in mentor am urmatarea eroare:
    Exception EAccesViolation in mdule Mentor.exe at 015B4AFF.
    Acces violation at address 015C4AEF in module Mentor.exe. Write of address 015C4AEF.

    Si ca lucrurile sa fie si mai frumoase declaratiile functioneaza fara probleme.

    Am facut update de bde ce as mai putea face?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Puneti mentor.exe in Data Execution Prevention.

  3. #3
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 353

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns.
    Intre timp am rezolvat si din cate vad cel putin la mine asta imi cauza eroarea era trecut la exceptii in DEP (Data Execution Prevention), l-am sters din DEP si merge ca fara probleme. Tare ciudat acest windows 10.
    Licenta mea e de tip mono pentru wimentor, cred ca de aproape 2 ani de cand am wind 10 si la noul pc nu a fost trecut la DEP, am facut updatele nu intrasem in mentor, dupa care am intrat in declaratii si nu imi rulau, ma gandeam ca e de la faptul ca nu functioneaza cheia ca e mai veche, am luat de pe ftp tipul de declarati hl si au functioat doar dupa ce m-au chinuit ca eroarea de fapt de nerulare a declaratiilor e generata de faptul ca wind nu stie cine e producatorul executabilului si nu il lasa la rularea, imi trece necunoscut, pana la urma am reusit sa il fac sa imi afiseaze fereastra daca vreau sa il rulez totusi chiar nefiind sigur, dupa ce am pus declaratiile in DEP atunci am pus si mentorul in DEP, am realizat tarziu aseara in noapte dupa ce am facut updatele de bde si tot cea ce stiam ca se face in aceste cazuri, la final m-am dus in DEP le-am sters si am dat restart la pc si asta a fost a mers si mentorul si declaratiile.

    Pt ce carora nu le mai ruleaza declaratiile sau mentorul e posibil ca sa pateasca ca mine, sa il blocheze windows pt simplu motiv ca nu stie cine a publicat softul si ca un soft neoptimizat ce e windwos 10 nu afiseza tot timpul fereastra cu DON't run. Daca la afisarea o se alege rularea chiar daca el zice ca e cu probleme merge.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •