Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8

Thread: A5 Transverse

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit A5 Transverse

    Incerc sa listez avize si chitante in format A5 pentru a fi prietenos cu mediul. Ma confrunt cu o problema: daca listez clasicul format A5 imprimanta imi agata hartia in interior si o face acordeon. Am incercat cu alta imprimanta si patesc acelasi lucru. Am vorbit cu un depanator de imprimante si mi-a sugerat sa folosesc A5 Transverse. Problema la aceasta este ca nu reusesc sa-l fac sa intre in lista tot. La vizualizarea pe ecran apare tot, la listare doar partial. Ma poate ajuta cineva?
    IMG_20190611_144615.jpg

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Nu inteleg de ce trage hartia. La mine merge foarte bine.
    Sau :incercati sa printati pe A4 si taiati foaia in doua. Refolositi cealalta jumatate. Solutia cea mai simpla , ca sa nu cumperi pachete de foi A5.
    Sau: cand dati print , intrati pe paginare si setati a5 si landscape. La mine merge asa.
    Poate va ajuta.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Ca "sa intre tot in lista" trebuie sa alegeti o varianta de lista gandita pentru formatul A5. Sau sa mesteriti dvs una dintr-un format mai mare. Planul B este mai complicat.
    Problema cu hartia facuta acordeon ar putea avea mai multe cauze. Unele imprimante au o setare pentru formatul de hartie al fiecarui sertar. Daca in sertar aveti hartie A5 ar fi bine sa mentionati asta si in setarile imprimantei.
    Cu stima,

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Daca as intelege de ce agata hartie, nu as mai fi intrebat. Chestia cu taiatul, o fac de mult timp, dar vroiam o metoda mai profi. Sa o tai cu ghilotina si apoi sa o listez. Cu setarile m-am jucat de m-am gandit ca se termina tonerul la cate experimente am facut. Pana acuma tipaream cu programul FinePrint, doua A5-uri pe pe o pagina, apoi le rupeam. Nu e totuna ca si taiate cu ghilotina. Multumesc oricum pentru incercare. Poate altcineva

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Am varianta gandita pentru A5, am mesterit de mi s-a facuit rau, degeaba. Setarile imprimantei le-am schimbat in fel si chip, acelasi rezultat.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    96

    Implicit

    Incercati lista atasata.
    Fisiere Atasate Fisiere Atasate

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Multumesc. Am sa incerc marti, cand ajung la servici. Din previzualizarea din Mentor, arata la fel, cu exceptia unor parti care fac parte din configurarile listei. Daca merge ai o lada de bere de la mine (se recipereaza din economia de hartie) )

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Multumesc mult. Dupa chinuri seculare, am reusit sa incropesc ceva.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •