Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 20 din 34

Thread: D112 mai 2019

  1. #11
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    37

    Implicit

    SEPT 19,2017 AT 14.27

    Anexez un model de pontaj,ce-l puteti adapta in program.

    Multumim frumos pentru sugestie.
    Am luat in considerare sa realizam un model pentru angajatorii ce au salariati cu norma partiala, dar din cauza modificarilor legislative (splitare TVA si modificare D112) nu avem timpul necesar implementarii pontajului conform modelului de mai sus. S-a deschis un ticket cu aceasta dezvoltare; abonati-va la newsletterul nostru si urmariti site-ul pt informatii noi.


    Va multumesc!

  2. #12
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Citat Original a fost postat de rutzo Vezi Post
    Oare cei de la Saga care actualizeaza in 48 de ore,lucreaza la NASA?
    Mereu aceleasi probleme,se actualizeaza pe 24 sau 25...
    Si orice se cere suplimentar cu miile de euro....
    Subscriu, inclusiv ca nu se fac imbunatatiri, de bun simt, daca tot exista macar ce exista sa fie si functional si corect!
    Citat Original a fost postat de Solomon Silvia Vezi Post
    Nu stiu unde lucreaza aplicatiile concurente, dar un lucru este cert: cele doua aplicatii (WinMENTOR vc Saga) difera ca si complexitate. Acest aspect conduce la un timp de lucru mai mare pentru echipa WinMENTOR.
    O chestie de programare: Pe utilizator nu il intereseaza cat te complici tu ca programator, principiul e, fa-l cat mai simplu si functional, nu te complica cu lucruri inutile! (gen campuri cu aceeasi semnificatie, greu de corelat prin mii de proceduri de calcul, si care produc si erori!)
    Subscriu la perioada mare de implementare a modificarilor.
    Deasemena ridic problema comunicarii de versiuni stabile, eu ca utilizator final nu stiu ce versiune e stabila si care nu, cu parere de rau!
    Dau cu presupusul ce sa instalez si ce nu; nu prea e ok pentru un soft care se respecta!
    (Multumesc lui Viviana ca imi mai zice din cand in cand ce versiune e buna! valabil inclusiv pentru Enterprise)

  3. #13
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Citat Original a fost postat de rutzo Vezi Post
    Va multumim pentru faptul ca ne ascultati.Sunt foarte multi colegi nemultumiti ,dintre cei care utilizeaza Winmentor.
    Pentru o firma mare ar trebuie sa conteze feedback-ul.
    Referitor la pontaj ,am trimis o solicitare inca din septembrie 2017,dar mi s-a spus ca nu este timp(era problema Split tva).
    Dupa 2 ani credeti ca s-ar putea face timp 10 minute,ca in conditii salarizare sa se adauge 2 campuri(ora venire,ora sosire)astfel ca pontajul sa preia automat aceste constante si sa ne usureze mult munca..sa scapam de alte ore de munca in Excel.
    Multumesc!
    Eu zic ca esti prea optimist, eu am intrebat de declaratia 100 la achizitie unei noi licente adica in 2013 e aparuta in 2019, eu in 2013 la achizitie distribuitorul a sesizat o bresa de securitate, de fata cu mine rezolvata acum 2 ani parca asa ca asta e nivelul de viteza la mentor. Bresa de secutitate se referea ca de fapt utilizatorul nu are dreptul de a vedea firmele din baza de date, deci alege firma sau firmele la care are acces dar avea in winmentor diverse optiunea sa vada orice utilizator logat si firma in care era logat deci un utilizator in timp si cu putina munca afla toate firmele din nomenclator fara probleme. Distribuitorul o vede ca problema de securitate, si siguranta (degeaba nu vede la alegere, daca le vede in alt meniu) mentor considera ca nu este problema de secuitate a datelor (ce conteaza ca Gigel utilizatorul limitat nu trebuie sa stie ce alte firme mai am in baza de date) it si direcorul comercial mentor considera ca nu e bresa de securitate. Eu am intrebat daca e corect ca la hotel sa fie o usa spre camera incuitata dar cu geam de sticla si sa nu se poata acoperi acel geam, deabia atunci adica acum 2 -2.5 ani au scos aceasta optiune de la toti utilizatori ramanand doar la master, acest meniu...
    Referitor la termene sunt nemultumit de cand era lansat 394 versiunea noua in 2016 cand daca nu se prelungea termenul eu nu puteam depune decalatatiile la toate firmele pe care le am pt simplu motiv ca eu nu eram in tara in ultimele zile 24/25 ale termenului si nu se socteau versiuni care sa poata, asa ca asta este stilul WINMENTOR hei rup hei rup in ultima zi. Abordarea e simpla cred ca nu sunt destui oameni la it la liniile de cod. Cunosc programe care le facea un singur programator si erau la in 2-3-4 zile gata modificarile. Deci consuluziile o sa le tragem singuri aceleasi probleme vesnice de cand lucrez cu mentorul de prin 2010. deci in curand 10 ani si mai multe licente si recomandai acuma la recomandari spun si aceste MARI neajunsuri, si lumea curios zic pas si aleg saga, cu toate ca au bani in buzunar de mentor, deci cine pierderea mentorul corect.

    PS: incercati sa folositi meniul de facturi in asteptare cu o comanda de la furnizori, suprize suprize (si nu cele care le stim noi de la tv) nu functioneaza, e in lucru de prin 2013, am intrebat eu personal de vor 5-6 ori de el si acelasi raspuns e in lucru dar ne e important.
    Daca se doreste o lista completa de lucruri care nu merg in mentor sa imi dati de veste ca sa imi fac timp sa adun informatia din toate fisierle de tip txt unde le am trecute si sa vad care e actualizata si care nu e actualizata. dar imi e ca multe vor fi neactualizate,
    Ultima oara editat dealexadi; 19 June 2019 la 13:47 Motiv: adaugat ps:

  4. #14
    Data inscrierii
    January 2018
    Posturi
    6

    Implicit

    versiunea noua D112 postata astazi 20.06.2019, prezinta eroare la validare:
    F: validari globale
    eroare structura: namespace ('mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v4') lipsa sau incorect la sectiunea declaratieUnica. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v 3'

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    V-am raspuns deja la celalalt post.

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2019
    Posturi
    5

    Implicit

    Buna ziua,

    Receptionez urmatoarea eroare:

    namespace ('mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v4') lipsa sau incorect la sectiunea declaratieUnica. Valoarea corecta este xmlns='mfp:anaf:dgti:declaratie_unica:declaratie:v 3'

    Atat la exportul fisierului XML, cat si la incercarea de a valida cu DUK Integrator.
    Mentionez faptul ca ambele aplicatii, atat modulul de DECLARATII, cat si cel de DUK Integrator, au fost actualizate la zi.

    Multumesc.

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    Este aceeasi eroare ca si cea de mai sus, dupa formulare nu aveti dukul actualizat. Daca va zice ca vrea versiunea 3 care e depasita de acum, verificati din nou duk. Va atasez o imagine cu cat ar trebui sa fie la versiune duk-ul. duk.jpg

  8. #18
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Buna ziua!

    Am o atentionare "A: asigurat (7) [idAsig = 7] sectiune asiguratE3 (1)
    atentionare regula: S136: E3_15(195) <= E3_14(0)"

    si am observat la asiguratul respectiv (contract de mandat) ca la E3 rd. 20 "Venit baza de calcul al impozitului" apare 0 lei. Nu ar trebui sa fie 1.950 lei?

    Multumesc,
    Andrea

  9. #19
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 519

    Implicit

    E3_15 este impozitul retinut si E3_14 este baza de calcul pentru impozit. Nu prea stiu cum s-a ajuns sa nu aveti baza si sa aveti impozit. Dar fara acces la baza de date, mi-e greu sa ma pronunt. Verificati sa aveti ultimele versiuni cu toate verificarile de structuri facute. Nu am mai intalnit situatia. +

  10. #20
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    212

    Implicit

    Am atasat o poza la salariatul respectiv
    Imagini Atasate Imagini Atasate

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •