Sunt afisate rezultatele de la 1 la 9 din 9
  1. #1
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    30

    Implicit Probleme generare PDF v. 868.02

    Buna ziua.
    Am instalat versiunea 868.02 si cand vreau vreau sa creez un pdf (de exemplu la un stat de plata) imi apare eroarea "nu pot accesa unitatea |:" , iar pentru a iesi din mentor, nu pot decat cu inchiderea aplicatiei din task manager.
    P.S.: am observat ca nu pot lista jurnale de vanzari si cumparari, oare fac ceva gresit? State de plata, contributii sinteza pot lista.
    Ultima oara editat dePetru B.GD.N; 15 May 2019 la 14:59

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu cred ca tine de versiune. Eu am testat si nu am problema dvs. Pare a fi aleasa o partitie care nu mai exista, gen stick care a fost scos din calculator. Selectati alta partitie pentru export.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Probabil mai este un mesaj care s-a "ascuns" in spatele ferestrei principale in WinMentor'; incercati cu Alt+Tab succesiv, sau stationati cu mouse-ul pe preview-ul WinMentor de pe taskbar, uneori apare acolo cealalta ferestra ne-vizibila.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    30

    Implicit

    Deci, pe versiunea 866.02, ma duc pe balanta, dau vizualizare lista curenta, apoi dau pe pdf si totul e ok 866.02.jpg ;apoi aceeasi firma dupa update la 868.02 ma duc pe balanta, dau vizualizare lista curenta, apoi dau pe pdf si apare mesajul "nu pot accesa unitatea |:" 868.02.jpg .
    Nu stiu daca se distinge din poze, dar in dreapa jos a fiecarei imagini este versiunea de mentor.

  5. #5
    Data inscrierii
    May 2019
    Posturi
    1

    Implicit export pdf

    Eu am aceasta problema doar la calculatoarele client. in momentul in care fac export PDF.
    Pe server se comporta normal.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Ok, am prins, se rezolva cu versiunea cu punct 03. Problema apare la cei cu calea nemapata.

  7. #7
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    30

    Implicit

    Am mai observat la aceasta versiune 868.02, ca atunci cand voiam sa listez jurnal de vanzari sau cumparari, la fereastara "tiparire document" - paginare - sursa -din auto select mi sa modificat pe manual. Treaba asta am patit-o si eu si colega de birou, fiecare cu imprimanta lui si calculatorul lui (calculatoarele sunt in retea).

  8. #8
    Data inscrierii
    March 2014
    Posturi
    30

    Implicit

    Pe cand preconizati ca va aparea v.03?

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Este disponibil pe ftp2 clienti, daca nu aveti acces la aceasta locatie si este o urgenta, luati legatura cu distribuitorul dvs sa va dea acest exe.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •