Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 14 din 14
  1. #11
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit Jurnal cumparari fara valoare plati

    In jurnalul de cumparari cu TVA la incasare simplu sau extins (pe care acum le avem cu totii) platile la facturi apar doar cu numarul de document, data si cu zero la valori (sumele apar in sold). Problema nu este doar de afisare in jurnal si afecteaza generarea declaratiei 300. Notele contabile sunt corecte.

    Am sters cateva plati si le-am reintrodus fara rezultat. Am reinitializat listele de nenumarate ori fara succes. Si ca sa fie si mai ciudat sunt doua facturi (una de luna trecuta, ambele de la furnizori cu TVA la incasare) la care platile apar. Inca nu mi-am dat seama care este diferenta intre ele si cele care apar cu valoare zero.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Da, totul este corect in notele contabile dar nu si in Jurnal ca vizualizare, pentru cei care utilizeaza mai multe cote de tva (adica aveti mai multe cote de 24%, 9% etc). Vom scoate in cel mai scurt timp posibil o versiune noua care va permite si modul acesta de lucru.

  3. #13
    Data inscrierii
    February 2013
    Posturi
    88

    Implicit Corectie jurnal cumparari/vanzari

    Versiunea 713.10 a corectat problema jurnalelor de cumparari/vanzari pentru cotele de TVA multiple. S-a modificat si declaratia 300 (actualizarea programului de declaratii necesita descarcarea ultimei versiuni DUKIntegrator).

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    3

    Post Jurnalul de cumpărări TVA neexigibil

    Bună ziua,

    Am şi eu următoarea problemă la una dintre societăţi ?n jurnalul de cumpărări la 01.2013 factura este achitată ?n luna ianuarie. Coloana TVA neexigibil de pe jurnal este 0. ?n martie 2013 ?n jurnal trimestrial apar facturile din ianuarie cu sold neexigibil cu toatte că acestea au fost 0 ?n ianuarie. Menţionez că firma este plătitoare de TVA la trimestru. Nu ?mi pică jurnalul cu balanţa de verificare. Vă mulţumesc anticipat!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •