Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10

Thread: salarii

  1. #1
    Data inscrierii
    March 2019
    Posturi
    8

    Implicit salarii

    Buna ziua,
    Ce setari ar trebui sa fac la un salariu de 2625 lei pt cim.cu 7 ore unde imi calculeaza la cass 10% suma de 262 lei, in loc de 263 lei, iar pe langa deducerea de baza 300 lei , imi mai adauga si 1 leu la "alte deduceri", mentionez ca inainte de descarcarea versiunii din 25.03.2019, imi rotunjea corect la suma de 263 lei (262.5) si deducerea era corecta.
    Multumesc frumos!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Mai lucram de cazurile de rotunjiri. Dar aveti si contributii platite de angajator? Firma e cu facilitati in constructii?

  3. #3
    Data inscrierii
    March 2019
    Posturi
    8

    Implicit

    Da, firma e cu faciliati in constructii.

  4. #4
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Am o salariata cu program redus pentru risc maternal, la 6 ore. Daca, in pontaj, introduc Prm, imi calculeaza salariul la 6 ore, cu toate ca ar trebui pt 8 ore zilnic. Trebuie sa fac setari, undeva sau nu trebuie sa pontez Prm ci 8 ore zilnic?

    Multumesc.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Rezolvati indemnizatia x.jpg

  6. #6
    Data inscrierii
    March 2020
    Posturi
    1

    Implicit

    Buna ziua!
    Ma poate ajuta cineva cu introducerea salariatilor in avans pontaj pe luna ianuarie, imi apare o eroare cu privire la "data intocmirii" si nu pot continua, in luna februarie am putut sa ii introduce,dar nu stiu de ce in ianuarie nu ma lasa.
    atasez o poza.
    Multumesc mult!
    Untitled.jpg

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna ziua!
    Avem configurari pentru somajul tehnic acordat salariatilor conform OUG 30/2020?
    Si pentru angajatii aflati in concediu platit pt ingrijirea copiilor cat timp sunt inchise scolile, va rog!
    Multumesc!

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Se lucreaza acum la modificari, pentru concediu platit va fi adaugata o noua intrerupere in pontaj, iar pentru somaj tehnic ca si pana acum o indemnizatie. Dar mai avem cateva linii de cod pentru plafonare de facut.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Revin cu o precizare, modificarile nu ar fi chiar multe, dar din pacate mai asteptam sa apara reglementarile legale. Dupa cum apare in presa si pe alte surse, firmele nu sunt de acord cu ce a dispus guvernul pana acum pentru somajul tehnic si au intrat in discutii si negocieri.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2010
    Posturi
    10

    Implicit

    multumesc! asteptam ...

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •