Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    January 2017
    Posturi
    37

    Implicit Avans imobilizari

    Buna seara, am un avans pentru o imobilizare si constat ca 409.03 are ca si cont corespondent 401, cea ce nu bine, trebuie configurat de undeva corespondenta cu contul 404?. vine din configurare partener? daca da nu reusesc sa gasesc setarea care sa imi considere furnizorul ca furnizor de imobilizari. daca ma poate ajuta cineva. multumesc
    Ultima oara editat deCristina Sandulescu; 29 March 2019 la 20:18

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Ideal nu ar fi ca in 404 sa se duca doar cand se face receptia de stoc (211, 212 etc)?

    Setarea este cea din Constante generale, 3. Conturi stocuri, 5. Sintetic mijloace fixe, unde adaugati 409.03. Dar, atentie (!!!): TOATE intrarile pe care le veti avea pe 409.03 se vor face cu omolog 404.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Daca bine imi aduc aminte
    Nomeclatoare/ Configurare parteneri .Daca nu aveti configurare Partener imobilizari apasati pe adauga si va creati Parteneri imobilizari cu contul 404.
    Apoi la partenerul dumneavoastra ( vezi imaginea) alegeti configurarea Parteneri imobilizari sau cum ati denumit-o.
    Sper sa va ajute.
    Untitled.jpg

  4. #4
    Data inscrierii
    January 2017
    Posturi
    37

    Implicit

    Multumesc pentru amandoua raspunsurile, unul e util pentru configurarea imobilizarii in sine, iar celalalt e util pentru configurarea partenerului ca furnizor de imobilizari cont 404

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •