Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    14

    Implicit Eroare necunoscuta calcul prime

    Buna ziua,
    Doresc sa calculez prime pentru angajați.Introduc valorile nete (asa cum fac luna de luna ) și la calculul valorilor brute îmi apare mesajul din imaginea atașată. Cum credeți ca se poate rezolva problema ?
    Pana la versiunea instalata de curând (865.05) nu am avut o asemenea problema.

    Drepturi suplimentare.jpg

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Am avut o problema de versiune. Este pe site versiunea 866.02 care rezolva.
    Ultima oara editat deIrina; 28 March 2019 la 15:30

  3. #3
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Am avut aceeasi problema cu primele, s-a rezolvat cu o versiune noua, insa, la firmele de constructii nu calculeaza corect brutul. Am introdus premiul ca valoare bruta.

    O intrebare: un CIM anulat( data incetarii in aceeasi zi cu data de inceput - omul nu a mai vrut sa vina la lucru), se poate inregistra in winmentor fara sa dea erori legate de cele doua date? Daca nu se inregistreaza, vor fi neconcordante intre D112 si Revisal?

    Multumesc.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Nu avem cum sa facem pentru firmele de contructii. Facilitatile ne strica formula, ar fi posibil doar daca prima ar fi singurul venit dar asa cumulat cu salariul, nu prea iese formula.
    Pentru a doua intrebare, din cate stiu, validarile anaf nu permit aceasta situatie.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •