Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Preturi, casa de marcat, emulare tastatura

    Buna ziua
    In trecut exista posibilitatea de a modifica pretul articolului la intocmire bon fiscal fata de cel de lista (Avem preturi de lista exprimate in EUR/USD sau RON)
    Mai nou am observat ca se poate modifica doar pretul pentru un articol, si pentru respectiva modificare imi face discount, sau majorare de pret, si ulterior imi zice ca nu am voie sa fac modificare de pret.
    Vanzarea se face din depozit, si nu am preturi de vanzare pentru toate articolele, se stabilesc unele de comun acord cu clientul.
    Ce variabile trebuie modificate pentru a nu face operatiuni de genul "magazin"

    Multumesc,

  2. #2
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Se pare ca nu merit un raspuns, asta e , ne adaptam schimbarii, oricum nu avem ce face....

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pe forum nu avem cum sa stim ce s-a intamplat
    Din ce spuneti, pare ca intre momentul din trecut si prezent au aparut updateuri, updateuri care au venit si cu niste drepturi/setari noi. Verificati in WMService sau cu Logul afisat in timp ce faceti bon daca este cazul de vreun drept nedat.

    Vad ca exista niste drepturi in Date/Mentor la Drepturi pe machete: "Modificare preturi la emulare tastatura" si "Modificare discounturi la emulare tastatura"; verificati starea lor.

  4. #4
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Multumesc pentru raspuns,
    Ambele drepturi sunt date, nu e restrictie pe user, e restrictie din constante, sau din functiunalitate program.
    Categorie implicita pret vanzare la case de marcat/POS-uri este setat pe Pret LISTA; aceasta implica pret utilizat exclusiv ? pentru ca pana acum se putea modifica fara a calcula majorare sau diminuare de pret. Pt. majorare imi zice ca nu am dreptul la majorare cu toate ca sunt setate toate drepturile din service pentru user, iar la diminuare imi calculeaza discount pentru diferenta fata de pretul de lista, (care nu vreau sa fie dicount)
    Alte constante
    Permisiunea de a modifica pretul se aplica la ... e setat pe Toate tipurile de articol
    Pretul de vanzare este pretul de inregistrare stoc este setat pe NU
    Fortare pret raft= pret vanzare este setat pe NU
    Alte constantante cu permisiune de a modifica pretul nu vad!

  5. #5
    Avatar Viviana
    Viviana e offline Senior WMEnterprise QA Analyst
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    20

    Implicit

    Buna ziua,
    Trebuie setata constanta "Fortare pret raft = pret vanzare" = Da

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pare a fi de la constanta fortare pret de raft= pret vanzare, setati-o pe Da.
    Nu trebuie sa va suparati pentru raspunsurile tarzii, recomandarea noastra este ca intotdeauna cand aveti probleme pe wme sa luati legatura cu distribuitorul sau suportul tehnic de la noi, raspunsul va veni probabil mai repede ca pe forum.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •