Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 10

Thread: Declaratia 100

  1. #1
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit Declaratia 100

    La Declaratia 100, cand o trec prin Duk, imi genereaza cui cu RO, desi firma este fara tva.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu reusesc sa reproduc situatia prezentata de dvs. Daca codul fiscal din mentor este fara ro, la generarea din declaratie informatia se pastreaza intocmai. La trecerea prin duk oricum nu mai are ce sa se schimbe, in momentul ala xml este deja generat si nemodificabil. Verificati atent datele introduse in mentor.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit

    Am verificat si firma este corect introdusa, fara RO, dar pdf creat este cu RO. Situatia apare la toate firmele, nu doar la un singur caz.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Acum am inteles la ce va referiti, dar acel pdf nu este creat de noi, duk integrator nu ne apartine, in xml datele sunt corecte. Puteti sa va adresati anafului cu o adresa si sa le atrageti atentia.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2018
    Posturi
    14

    Implicit

    In declaratia 100 nu imi preia bine suma, daca am si plata de impozit in aceiasi luna. Imi pune diferenta intre impozitul constituit in luna si impozitul platit.

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Daca ati achitat deja, se va duce diferenta, asa sunt formulele la aceasta declaratie, diferenta intre credit si debit.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Va rog sa ma indrumati si pe mine. Ceva nu fac bine pentru ca nu-mi iese declaratia 100
    Respectiv:Impozit 1% micro, impozit trimestrial
    Am in decembrie impozit de plata de plata 5000 lei inregistrat prin NC achitat in ianuarie 2019.
    In ianuarie rup firma.
    Acum la martie iar am impozit de plata.
    Mie in d100 imi duce si impozitul de plata de pe decembrie si impozitul de plata de pe T12019, adunate.
    Mai trebuie sa setez ceva sau e datorita ruperii firmei?

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu am avut acest caz pana acum, nu stiu ce sa va raspund. Cel mai indicat este sa luati legatura cu distribuitorul sa arunce o privire pe baza de date, eventual el sa ne semnaleze noua daca e o problema.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc d-na Irina.
    Am verificat anul 2018 si acolo merge bine, doar de la ruperea de firma imi aduce si impozitul inregistrat in decembrie.
    Nu are rost sa iau legatura cu distribuitorul pentru atata ( costuri suplimentare, nepravazute in buget . Fac manual, asta e.

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Ma voi ocupa si eu in una din zilele urmatoare, o sa testez poate reusesc sa reproduc.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •