Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit Eroare dupa instalare casa marcat

    Distribuitorul mi-a instalat casa de marcat noua (Datecs DP150). De atunci, la inchidere de luna imi spune ca nu gaseste descriere contabila pentru CEC/CARD/TICHETE si cont debitor necunoscut pentru monetar. Am avut ceva discutii in contradictoriu cu el in legatura cu abonamentul si acuma ca sa imi modifice ce nu a facut bine, vrea sa se conecteze la mine si sa ma taxeze. Ma poate ajuta cineva sa-mi spuna ce sa fac?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    Sper sa te ajute urmatoarea imagine:
    bonuri 2.jpg
    Ultima oara editat detesting; 06 March 2019 la 21:55

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Da, m-a ajutat. Multumesc frumos.
    Dar, mai am o intrebare: aste se poate seta de undeva din constante, sau este nevoie ca la fiecare monetar sa se seteze?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Se autosalveaza ultima alegere.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2014
    Locatie
    Timsioara
    Posturi
    225

    Implicit

    Multumesc. Mie nu mi-a facut asa. A trebuit sa iau fiecare monetar in parte si sa setez contul. O sa vad la viitoarele. Poate l;a cele vechi, fiind deja facute, s-a comportat asa..

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Da, la cele deja generate, nu modifica nimic; doar la cele care se vor genera de la 0.

  7. #7
    Data inscrierii
    October 2011
    Posturi
    38

    Implicit

    Buna ziua, pentru case de marcat DATECS DP25 (model nou) a reusit cineva sa obtina fisierul txt pentru care se poate face apoi upload din mentor? Am vazut ca in Mentor Monetare exista posibilitatea de "Preluare Z case offline Datecs*" Stiti cumva cum functioneaza?

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Pe modelele mai vechi, cand preluai vanzarile de pe case offline, le salva intr-un tabel, lucru care iti permitea sa refaci monetare ulterior.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •