Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit Restaurare din alta firma

    Buna ziua,
    Vreau sa creez o firma noua de test (pentru RestServer)
    Am creat directorul WMSAVE\TESTIND17 am copiat arhiva in el, am redenumit-o, se vede la restaurare, insa primesc mesajul la un moment dat "Invalid function!" cu log-ul de mai jos , ce pot sa fac?

    ;;;
    Import: Release 19.0.0.0.0 - Production on Tue Dec 26 11:26:52 2023
    Version 19.3.0.0.0

    Copyright (c) 1982, 2019, Oracle and/or its affiliates. All rights reserved.
    ;;;
    Connected to: Oracle Database 19c Standard Edition 2 Release 19.0.0.0.0 - Production
    Master table "WINMADMIN"."SYS_IMPORT_SCHEMA_01" successfully loaded/unloaded
    ORA-39165: Schema TESTIND17 was not found.
    Job "WINMADMIN"."SYS_IMPORT_SCHEMA_01" successfully completed at Tue Dec 26 11:27:00 2023 elapsed 0 00:00:06
    Job "WINMADMIN"."SYS_IMPORT_SCHEMA_01" successfully completed at Tue Dec 26 11:27:00 2023 elapsed 0 00:00:06


    Versiune WME 23.112

    Multumesc,

  2. #2
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Ce imi plac documentatiile incomplete, si mesajele de eroare "Fictive"
    Am pierdut 4 ore sa tot incerc sa aflu care e problema, pentru ca aveam nevoie de o clona!

    Imi pare rau; daca ar fi documentatiile mai explicite si anume, ce e obligatoriu!!!, adica de a comleta NUME SCHEMA si ce inseamna, ar fi fost mult mai usor!
    Din punctul meu de vedere e bataie de joc sa nu poti face nimic, fara sa intrebi pe cineva, sa nu existe documentatie ok!

    Lucrez cu WME de 10 ani, dar nimic nu se schimba, se multiplica doar; se fac noutati pentru altii, pentru ca tu daca apar noutati trebuie sa platesti, de ex. e-factura, Saft.

    intreb si eu de ce platesti asistenta, care include modificari, despre ce modificari e vorba, despre care?

    Cu stima, dar e injust fata de clienti!

  3. #3
    Avatar Viviana
    Viviana e offline Senior WMEnterprise QA Analyst
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    20

    Implicit

    Buna ziua,
    Nu trebuie redenumita arhiva generata la salvare ci doar copiata in directorul creat special pentru firma noua.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •