Buna ziua.
De verificat toti care aveti in pontaje zile lucrate sambata sau duminica, atentie la consanta Calcul automat zile normal lucrate. "Total Lucrate", ea trebuie sa fie inclusiv ore suplimentare. Conform Codului Muncii, zile de repaus saptamanal pot fi orice zile ale saptamanii, nu stiu de ce Wimnetor considera zilele de sambata si duminica suplimentare !!!.
Din aceasta cauza, difera zilele lucrate declarate in D112. fata de zilele efectiv lucrate
Nu stiu ce a stat la baza setarii ca implicit a variabilei pe "Exclusiv ore suplimentare" ,si de ce are legatura cu orele lucrate sambata si duminica care nu sunt obligatoriu suplimentare.
(Cu toate ca ar trebui sa existe o legatura intre zilele de contract activ si zilele lucrate , dar nu se intampla in Winmentor)

Intrebare ce modalitate este de a recalcula zilele lucrate pentru toti angajatii dupa modificarea constantei?
Ideea e ca am rescris orele de sambata si duminica sa actualizeze, dar nu actualizeaza pentru toti angajatii..

O alta observatie, care am mai reclamat-o dar tot asa e, daca intra 2 utilizatori pe pontaje nu se actualizeaza corespunzator datele din sinteza, rezulta de aici eori serioase de calcul si raportare (Ex unul intra pe prima parte a lunii (pontaj avans) si celalat pe a doua jumatate a lunii, pontaj salar)

Folosesc Winmentor Enterprize de 7 ani, dar constat ca salariile stau in sistemul primitiv si limitariile lucrului individual nu in retea, imprevizibil, cu parere de rau.

Cu stima,