Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 14 din 14
  1. #11
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Citat Original a fost postat de Irina Vezi Post
    Va dau acelasi raspuns ca si distribuitorul dvs, nu se permit mai multe contracte pe acelasi om in constructii. Si daca asteptati raspuns de la anaf, probabil mai aveti de asteptat. Dar ca sa va convingeti, completati softul a. Eu cand am incercat am primit urmatorul raspuns: Atasament 527
    Am facut deja si asta, multumesc.
    De ce nu este corelatie intre stat si D112? CASS in D112 este mai mic exact cu ce se retine omului.

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 524

    Implicit

    Cred ca va referiti la statul de plata, il lista asta am introdus doua coloane cass scutit si impozit scutit. Sunt probabil la dvs in neafisate, puteti sa le aduceti in afisate, eventual sa faceti si o coloana calculata in relatie cu cass retinut si astfel obtineti suma care se duce in declaratie. Nu putem face noi coloane de acest gen intr-o lista pe care o folosesc si firme care nu aplica facilitati in constructii.

  3. #13
    Data inscrierii
    March 2009
    Posturi
    64

    Implicit

    Buna ziua! Am doi salariati angajati in cursul lunii iunie. Chiar daca nu au la sfarsitul lunii un venit brut de 3000, ar trebui sa le aplic facilitatile . Cum trebuie sa modific constantele? Va multumesc!

  4. #14
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Pentru astfel de cazuri, facilitatile vor fi aplicate incepand cu luna august 2019. Pentru perioada anterioara, daca venitul nu se incadreaza intre 3000 si 30000 lei, indiferent de norma de lucru sau momentul angajarii, nu se aplica facilitati (cf OUG 114/2018).

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •