Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12
  1. #1
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit problema concediu medical medie zilnica

    Buna ziua,
    Incerc sa rezolv un concediu medical, dar ca calculul mediei zilnice nu mi se populeaza cu date campurile venit brut si zile.
    Este primul concediu medical in aceasta firma.
    Folosesc versiunea 860.01

    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Din experienta mea probabil va lipseste constanta Plafon venit lunar pentru calcul baza indemnizatii = 22800, trebuie sa faceti din service/actualizare constante. Atentie, constantele se gasesc la nivel de luna, asa ca daca aveti nevoie pe ultimele 6 luni de baza de calcul trebuie sa va intoarceti pe lunile din urma si sa faceti aceeasi operatiune din service.

  3. #3
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Am dat actualizare constante, dar nu mi-a adus "Plafon venit lunar pentru calcul baza indemnizatii".
    Ce nu fac bine?

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Cat de veche e versiunea dvs? Ma gandesc doar ca aveti una mai veche care nu are in new aceasta constanta.

  5. #5
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Folosesc versiunea 860.01

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Ar trebui sa o aveti, constanta a fost introdusa in versiunea 855.01. Incercati ori un upgrade de versiune (avem pe site 861.01) sau luati legatura cu distribuitorul dvs sa vada exact de ce nu se actualizeaza constantele.

  7. #7
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Pai constantele s-au actualizat. Mi-a dat mesaj ca s-au actualizat cateva sute de constante. Dar nu imi apare acest 5.4.03 la constante generale Mentor.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 532

    Implicit

    Sa inteleg ca pe alta firma va apare aceasta constanta din moment ce ii stiti numarul?

  9. #9
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    Nu imi apare pe niciuna din firme. Am verificat la altcineva.

  10. #10
    Data inscrierii
    October 2017
    Posturi
    148

    Implicit

    am pus manual datele si vad ca nota contabila pentru concediul medical platit de firma este 645.08=431.01. Unde pot modifica pentru a face nota contabila 645.08=423?
    Multumesc!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •