Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit Oferte de pret - total

    Buna ziua
    Am decis sa folosim ofertele de pret din program.
    Am facut listele , toate bune, dar nu-i dau de cap unei probleme: nu reusesc sa fac total pe coloana de pret, cand vreau sa fac totalul imi pune doar valoarea ultimului produs din oferta de pret.
    Ce va sugestii?
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Dati-i o Refacere totaluri de pe click dreapta.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Nu functioneaza, si am mai gasit o problema: cand fac oferta indiferent de cantitate nu imi calculeaza pretul total, am numai pretul pe bucata si nici nu am coloana in liste sa o adaug.
    Am dedus ca ofertele se vreau a fi numai pentru 1 buc din fiecare produs ca si cele pentru subdistribuitori ( la care nu le pui cantitati) si ca atare nu au nevoie de total.
    Eu am nevoie de oferte pentru client final.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Pe orice lista puteti face coloane calculate de pe pagina de caracteristici generale si acolo cu click dreapta va aduceti valorile care va intereseaza adica pret si cantitate.
    Am testat, pe lista de oferte nu sunt probleme cu recalcularea totalurilor, se fac corect.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Multumesc d-na Irina
    Am reusit sa fac totalul, dar nu am reusit sa fac sa inmulteasca cantitatea cu valoarea. Nu am coloana de total sa o adaug in lista.
    Iata imaginile
    Untitled1.png
    Untitled2.png

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Nu este coloana disponibila in lista dar puteti sa o faceti dvs, cum am spus prin coloane calculate. coloana calculata.jpg coloana calculata 2.jpg
    Dupa ce veti face coloana calculata este necesar sa iesiti din lista, salvati modificarile si apoi sa o aduceti din coloane neafisate in cele afisate, sa ii dati total pe coloana....

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    245

    Implicit

    Pfai ce simplu a fost!
    Am intrat eu ieri pe acolo dar nu mi-a iesit!
    Nu stiam de aceasta optiune, nu am folosit-o niciodata.
    Azi am mai invatat ceva super folositor.
    Multumesc din suflet!

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •