Sunt afisate rezultatele de la 1 la 4 din 4
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit DataAng declaratia D112

    Buna ziua,

    Am un caz in care persoana a fost in concediu fara plata din 01.05.2017-31.08.2017 Ferenczi Erzsebet CNP: xxxxxxxxxxxxxx
    La vremea respectiva nu s-a trecut in aplicatia de salarii la Conditii de salarizare perioada de suspendare, s-a trecut doar in pontaj invoit.
    Am deschis lunile si am trecut, dar nu pot prelua datele dintr-o luna in alta, (as pierde toate datele)
    Din acest motiv nu imi apare corect in D112 DataAng, ea figurand la Casa de Sanatate ca neasigurata.
    Cum se poate actualiza campul de unde preia programul de declaratii DataAng din D112 (care in cazul meu trebuie sa fie 01.09.2017)

    Multumesc
    Florin Tifrea - Industry Transilvan SRL

    Edited by admin (sters cnp-ul real)

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    buna ziua,
    Cred ca ar fi bine sa editati postarea si sa stergeti datele personale ale angajatei, pentru noi nu e relevant cnp-ul.
    Ca rezolvare pentru situatia dvs, eu as face o firma clona, pe care sa pot schimba datele si sa pot prelua date fara sa stric nimic in situatia reala. Aveti nevoie de rectificative si astea le puteti face usor pe o firma clona.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2017
    Posturi
    119

    Implicit

    Problema nu e rectificativa, ci raportarile viitoare, nu se aduc datele dintr-o luna in alta, prin inchidere de luna
    La intrruperi de contract mai mari decat o luna, (concediu fara plata), Casa de Sanatate doreste ca DataAng sa fie completata cu data revenirii nu cu data angajarii
    Persoana in cauza a fost angajata la alta firma intr-un concediu fara plata la noi, fara sa stim; iar sistemul CNAS SIUI o interpreteaza ca neasigurata din cauza suprapuneri perioadelor
    Campul acela ar trebui completat in luna septembrie, pentru ca in trecut nu ma mai intereseaza nici nu trebuie sa depun rectificative

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Datele pentru persoanele inregistrate in concediu fara plata mai mari de o luna trebuiau trecute din prima in casuta Pierderea calitatii de asigurat sanatate. Acum ca dvs ati pierdut momentul, ati facut prima inchidere de luna si preluarea datelor fara nici o informatie trecuta aici, asta reprezinta de fapt problema dvs. Pentru ca orice modificare facuta in conditii salarizare se preia doar la preluarea datelor cu semafor, nu puteti sa va asteptati ca o simpla inchidere de luna sa va aduca date din urma in conditii salarizare (ne-am trezi cu reclamatii din partea utilizatorilor). Am lasat la latitudinea utilizatorului daca mai preia sau nu datele inca o data cu Semaforul. Dar asta inseamna ca pierdeti tot ce ati introdus nou pe luna respectiva. Mai bine incercati sa treceti manual date in casuta cu Pierderea calitatii de asig in lunile care va intereseaza.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •