Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 18
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit Import zilieri din alte aplicatii sau fisiere?

    Buna ziua,

    Pentru zilieri exista o posibilitate de import de date? Avem sute de zilieri si la 2-3 luni sunt tot altii. Totul trebuie operat manual pentru zilierii noi si se tot improspateaza nomenclatorul.

    Am studiat documentatia de pe ftp privind importul din alte aplicatii dar nu am gasit ceva care sa ne ajute la importul de date pentru zilieri.

    Exista ceva frumos pentru importul veniturilor profesionale dintr-un fisier excel dar nu se poarte adapta la zilieri (macar datele lor de identificare sa le pot importa ...).

    Multumesc anticipat!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Deocamdata nu exista aceasta optiune.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Am postat azi si pe www.winmentor.ro la sectiunea "suport"/ "compartiment dezvoltare" dar nu am primit confirmarea ca mesajul a fost trimis.
    Asa ca revin si aici dupa aproape un an ...


    "Buna ziua,
    Avand in vedere modificarile legislative recente referitoare la zilieri (OUG 29/2019 pt. modificarea Legii 52/2011 privind exercitarea unor activități cu caracter ocazional desfășurate de zilieri) prin care a fost extinsă lista domeniilor în care firmele pot utiliza munca necalificată cu caracter ocazional, precum și durata acesteia prevedem ca multi dintre clientii nostri vor apela la aceasta forma desfasurarea a activitatii.
    Deja avem clienti care au avut in luna mai peste 200 de zilieri in si numarul lor va creste cu siguranta. Din pacate foarte mult timp ne alocam introducerii manuale a platilor catre acesti zilieri.
    Va rugam sa implementati un sistem de import a listelor de plata, eventual din excel, asa cum este implementata deja o solutie in Foaia de calcul de la Stopaj la sursa pentru venituri de natura profesionala.
    Multumim anticipat!
    "
    Ultima oara editat decristibelean; 23 June 2019 la 01:09

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Trimiteti de pe site la compartimentul service software.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Am trimis mesajul de aici. direct de pe site, dar nu am nici o confirmarea ca cineva de acolo l-a si primit. Exista si o adresa de email directa la compartimentul software?

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Da, am facut si eu un test si nu am trecut de processing. Se pare ca avem o problema cu site-ul, se va rezolva. Postez aici cand va fi remediata.

  7. #7
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Am remediat problema

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Buna seara,
    Am vazut ca incepand cu versiunea 888.01 se pot importa zilierii dintr-un fisier .csv obținut din „Registrul electronic de evidenţă a zilierilor”.

    Am facut un test dar nu merge. Documentatia de import (ftp://ftp2.winmentor.ro/WinMentor/Ve...zilieri%20.pdf) nu face nici o referire la structura fisierului.
    Fisierul pe care am vrut sa il import, obtinut din aplicatia de evidenta a zilierilor este aici.
    Cand incerc sa il import rezulta acest mesaj: Captura import zilieri - eronat.PNG

    A reusit cineva sa faca importul?

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    114

    Implicit

    zilieriJPG.JPG zilieri 2.JPG
    Cam asta ar fi ordinea. Nu am incercat cu toate campurile din fisierul csv.
    Ideea ar fi sa inlocuiti diacriticele deoarece WinMentor nu stie sa le interpreteze la import.
    Ultima oara editat detesting; 19 November 2020 la 11:01

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    113

    Implicit

    Multumesc! Asta e ordinea.

    A mers, deocamdata pe o firma test. Pentru zilierii noi trebuie sa ai pregatit la indemana seria si nr CI si inca cateva date care nu se preiau din aplicatie.
    Dar e un pas inainte.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •