Pagina 1 din 3 123 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 22
  1. #1
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit configurare stat plata salarii

    Buna ziua,

    Am rugaminte sa ma ajutati legat de configurare rubrici stat 2017.
    Trebuie sa refac state din 2017, am facut configurarile contributiilor valabile la 2017, dar totusi in stat in apar CAS si CASS 2018.
    Cum sa fac?

    Multumesc!

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cred ca trebuie sa dati mai multe detalii. La ce va referiti cand spuneti ca aveti contributii 2018 intr-un stat de plata din 2017? Valori, variabile, ce anume difera?

  3. #3
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    In stat apar coloanele de contributii CAS 25% si CASS 10%, dar cu valorile corecte aferente CAS si CASS angajat la 2017.
    Nu pot sau nu stiu sa configurez in"configurare coloane" in asa fel incat statul sa-mi apara asa cu toate contributiile, asa cum era in 2017.

    Multumesc!

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Vorbiti de capul de tabel. Cand generati lista, va pozitionati cu mouse-ul pe cuvantul restpectiv pe care vreti sa il schimbati si dati un dublu click si devine editabil. Schimbati cum doriti. Va trebui sa reveniti probabil dupa ce le listati pentru a fi conform cu 2018.

  5. #5
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna dimineata,

    Multumesc mult!

  6. #6
    Data inscrierii
    November 2016
    Posturi
    10

    Implicit

    Buna dimineata,

    Multumesc mult!

  7. #7
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna ziua.
    Cum procedez ca atunci cand generez statele de plata pe fiecare formatie separat, sa apara contributiile aferente salariilor / formatia de lucru, pe fiecare prima pagina de pe statele respective? Adica, sa am x state pt x formatii cu contributiile aferente fiecareia, scrise separat pe prima pagina. Stiu cum sa generez statele pe formatii dar nu stiu cum sa introduc contributiile.
    Multumesc mult.

  8. #8
    Data inscrierii
    January 2011
    Posturi
    75

    Implicit

    Buna ziua,
    Nu am mai multe formatii dar la final document (cu click dreapta) in statul de plata am:
    <<al=c>mf=8>C.A.S. angajat =<&_CAS ANGAJAT>
    <<al=c>mf=8>SANATATE angajat =<&_SANATATE ANGAJAT>
    <<al=c>mf=8>IMPOZIT=<&IMPOZIT>
    <<al=c>mf=8>CAM =<&_CAM>
    Asa apar pe toata firma.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Variabilele la care se refera si cdcd se aduc in configurarea listei pe final document cu click dreapta/Specific lista. Dar aceste variabile sunt valabile pentru toti angajatii si chiar daca generati lista pe formatii, valorile nu se vor modifica in functie de formatia aleasa.

  10. #10
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Va multumesc...........deja am facut sa apara la final de document, insa, avem o firma cu 2 proiecte pe fonduri si, cica, asa le cere, state individuale pe proiecte si, pe prima pagina, contributiile aferente fiecarui proiect.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •