Pagina 1 din 2 12 UltimUltim
Sunt afisate rezultatele de la 1 la 10 din 12
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit Retur obiecte de inventar deja date in folosinta

    Buna ziua,
    Am tot cautat solutii dar poate ca exista undeva un raspuns oficial si eu nu l-a vazut.
    Care este procedura de restutuire catre furnizor a unui obiect de inventar transferat deja in folosinta pe clasa 8*?. Daca inregistram pur si simplu factura de restituire se aduce in nota contabila un cont din afara bilantului si balanta va fi dezechilibrata.
    Multumesc anticipat.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Din cate stiu daca se vinde un obiect de inventar aflat in afata bilantului atunci la caracterizarea contabila la contul de venituri trebuie completat un cont bilantier de venituri, pentru a da o nota contabila corecta.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    111

    Implicit

    Multumesc! La vanzare este ok.
    Am semnalat cazul in care obiectul se returneaza furnizorului. Initial a fost asa:303=401 apoi 603=303 concomitent cu 803*=999. Ca sa facem totul corect poate ca ar trebui sa facem totul in sens invers. Sau poate ca mult mai simplu dar nu vad eu posibilitatea.

  4. #4
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    lasati o adresa de email pentru a va trimite explicatiile cu imagini atasate.

  5. #5
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    658

    Implicit

    Nu puneti date confidentiale pe forum, caci este public. Click pe utilizator si dati "Send private message".

  6. #6
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,aceeasi problema cu retur obiect de inventar dat in folosinta.Nu stiu cum sa inregistrez factura storno.Am inregistrat-o si imi apare mesajul biect inventar numarul....va fi sters pentru ca nu are echivalent in stoc.

  7. #7
    Data inscrierii
    October 2022
    Posturi
    2

    Implicit

    Buna ziua, va rog sa-mi trimiteti si mie explicatiile la aceasta problema. Multumesc.
    irina_maurer@yahoo.com

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Dati in program pe help si scrieti storno. Va apare meniul pentru storno facturi imobilizari si va folositi de el.

  9. #9
    Data inscrierii
    February 2011
    Posturi
    39

    Implicit

    Buna ziua
    Am si eu o problema....la fiecare adaugare de firma noua in mentor apare mesajul de eroare : IntrTable: Field-Is_ETransp' not found...cum se poate rezolva ?
    Va multumesc !

  10. #10
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 495

    Implicit

    Cand aveti mesaje de genul nu gasesc camp, se rezolva cu verificare de structuri firma completa, verif str pe data si pe new din service avarie

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •