Sunt afisate rezultatele de la 1 la 5 din 5
  1. #1
    Data inscrierii
    August 2011
    Posturi
    34

    Implicit Introducere factura din import

    Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu introducerea unei facturi din import din Rep. Moldova. Am introdus toate datele, dar la sfarsit nu imi face nota contabila . Nu stiu ce setari sa fac pentru a putea remedia situatia. Va multumesc pentru ajutor !

    Nota contabila care imi apare: 301 = 401
    = 512.05
    =

    Eroarea este cont creditor necunoscut.

    Corect ar fi fost: 446.08=512.05
    si 635=446.08. Cum as putea sa aduc conturile lipsa in nota contabila? Am completat toate datele in DVI . Va multumesc .
    Ultima oara editat demarcib; 17 April 2018 la 15:54

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Vad ca ati editat; bagati un print screen in care sa se vada DVI-ul cu bifele din partea de sus, respectiv totalurile din dreapta jos, iar peste (in coltul din stanga jos) afisati si notele contabile rezultate acum.

  3. #3
    Data inscrierii
    August 2011
    Posturi
    34

    Implicit

    DVI.JPG

    Aveti un print screen.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    664

    Implicit

    Prima nota apare din cauza faptului ca articolul are definit in fisa articolului cota 0 de TVA sau vreo cota la care nu s-au completat conturile. Pentru a 2-a linie cu lipsa, trebuie sa setati din Constante generale, 06.TVA, 2.02 Cont inregistrare pro rata si TVA nedeductibil, pentru ca ati pus Nd? = da pe DVI linie. Setati prima data constanta, apoi mergeti pe DVI si modificati direct de-acolo si articolul, si apoi Salvez.

  5. #5
    Data inscrierii
    August 2011
    Posturi
    34

    Implicit

    Va multumesc pentru ajutor ! Va doresc o zi cat mai buna !

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •