Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 17 din 17

Thread: Eroare 112

  1. #11
    Data inscrierii
    March 2013
    Posturi
    694

    Implicit

    Care este mesajul integral si care este situatia angajatului?

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    La fel ca la raspunsul anterior, daca configurarile de la contributii sunt corecte verificati daca duk integrator este actualizat.
    http://download.winmentor.ro/WinMent...rie%202018.pdf

  3. #13
    Data inscrierii
    July 2015
    Posturi
    130

    Implicit

    Buna seara.
    Am un angajat cu trei contracte la acelasi angajator: 1 - functie de baza si 2 CIM, cumul functii, pe doua proiecte cu fonduri nerambursabile. Are 3 concedii de boala si i-am calculat indemnizatiile pe toate trei contractele, in functie de brutul pe fiecare si zilele lucratoare aferente celor 6 luni anterioare. Da eroare la D112 pt ca nr de zile depaseste limita admisa; adunate toate zilele lucratoare luate in calcul pt stabilirea mediei da peste 300. Ne muncim de cateva zile, incercam diverse metode, am luat legatura si cu distribuitorul dar inca nu am ajuns la un rezultat. Are cineva o solutie? Ce setari sa mai facem?

    Mai am un nou angajat, programator, cu venituri neimpozabile, dar la care nu pot sa-i introduc Vb si net la decembrie, deoarece nu a lucrat. E corect daca imi calculeaza CAS-ul la venitul brut din luna pt care-i fac salariul? Nu se poate aplica formula.

    Multumesc.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Daca aveti 3 contracte nu trebuie sa rezolvati decat pe unul medicalul si adunati si celelalte baze de calcul pe primul contract. Aveti si un meniu de Verificare zile pontate contracte multiple in Salarizare, va ajuta sa ajungeti la un nr corect de ore si zile.
    Daca programatorul nu are venit pe anul trecut, formula nu se aplica in cazul lui si programul daca vede ca nu are completata suma in conditii salarizare nici nu intra pe formula. Ramane cas la salariul brut.

  5. #15
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    31

    Implicit

    Buna dimineata,
    Am si eu urmatoarea eroare la cm cod 14:
    A: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB4 (1)
    Contributie individuala sanatate - mod de calcul eronat
    atentionare regula: S72.1: B4_6 (137) = B4_6 calculat cf. regulii (95)
    E: asigurat (1) [idAsig = 1] sectiune asiguratB4 (1)
    Contributie Individuala ASIGURARI SOCIALE - mod de calcul eronat
    eroare regula: S74: B4_8 (253) diferit de B4_8 calculat cf. regulii cas(295)
    Concediul este initial din 16.03.
    Am instalata versiunea 855.02/206.02
    Multumesc

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Verificati in primul rand sa fie actualizat duk integratorul.
    Daca acesta este ultima versiune verificati si configurarile de la indemnizatii si contributii, sa fie conform cu documentatia. http://download.winmentor.ro/WinMent...ALARII%202018/

  7. #17
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    31

    Implicit

    Buna ziua, multumesc.
    Am configurat si codul 01- boala obisnuita si n-am mai avut erori.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •