Sunt afisate rezultatele de la 1 la 8 din 8
  1. #1
    Data inscrierii
    September 2016
    Posturi
    18

    Implicit Decontare transport salariati - suma fixa - zilnica

    Buna ziua,
    Societatea noastra va plati salariatilor, lunar, o suma reprezentand transporul la si de la locul de munca.
    Suma va fi determinata in functie de zilele in care vine la serviciu / lucreaza (- ca la tichetele de masa).
    Concret : 1 bilet CTP = 2 lei => salariatul va primi 4 lei pt. fiecare zi in care vine la serviciu.
    Ne poate ajuta aplicatia Winmentor la calculul sumelor cuvenite fiecarui salariat ?

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Folositi acelasi meniu: drepturi in natura/sume asimilate salariilor. Configurati o pozitie noua cu 4 lei pentru fiecare zi lucrata ca la tichete.

  3. #3
    Data inscrierii
    September 2016
    Posturi
    18

    Implicit

    Am de asociat un articol noii pozitii create. Acesta ar trebui sa fie de tip stoc .. Cred ca-mi scapa ceva ..

    Nota contabila pe care as vrea sa o faca aplicatia : 624 = 512.05

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu cred ca inteleg, cumparati dvs biletele sau doar acordati suma pentru transport?

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2016
    Posturi
    18

    Implicit

    Vom acorda o suma neimpozabila (stabilita in functie de distanta fata de locul de munca). Un salariat va primi 4 lei , altul 6 lei , altul 8 lei / zi , s.a.m.d. .

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Pai atunci ce legatura are cu articolul tip stoc?
    daca sumele sunt diferite, si in meniu va trebui sa faceti pozitii diferite.

  7. #7
    Data inscrierii
    September 2016
    Posturi
    18

    Implicit

    Nu ar fi o problema mai multor pozitii.
    Intrebarea e daca pot sa calculez astfel de valori si daca programul imi permite sa setez nota contabila mentionata mai jos.

  8. #8
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Conturile de cheltuieli la salarii se trec in constantele de la personal salarizare, constante de contabilizare, dar nu cred ca poate fi schimbat vreun cont aici. Nu as vedea cum.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •