Sunt afisate rezultatele de la 1 la 6 din 6
  1. #1
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    6

    Implicit persoana nu apare in sistem ca si coasigurata

    Buna ziua! Am o problema cu persoana coasigurata a unui angajat. Nu o vede in sistemul CNAS, il vede doar pe el ca si salariat nu si sotia coasigurat. Cum pot verifica in declaratie ca s-a transmis persoana ca si coasigurata?
    Inainte era o lista in delclaratii unde puteai sa vezi ca s-au transmis persoanele coasigurate.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Persoana coasigurata este bifata in nomenclator de personal pe fisa angajatului. El se vede de asemeni in declaratia 112 in tipizat 1.2.
    Dar nu e suficient sa fie trecuta in mentor persoana coasigurata. Daca nu s-a facut cerere in prealabil la casa de sanatate si nu s-a respectat procedura poate sa apara la noi in program ca tot degeaba.

  3. #3
    Data inscrierii
    February 2016
    Posturi
    6

    Implicit

    am verificat si apare si in nomenclator si in anexa 1.2.

  4. #4
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Atunci problema nu mai e in mentor ci la casa de sanatate unde probabil angajatul dvs nu a facut nici o cerere.

  5. #5
    Data inscrierii
    September 2017
    Posturi
    27

    Implicit

    Buna ziua,
    Nu stiu unde sa scriu si poate nu era cazul sa deschid un topic nou.
    Nu reusesc sa gasesc de unde se poate scoate o lista cu toti salariatii. Am nevoie de o lista cu datele din buletin, adresa, CNP etc (eventual + norma si salariu). Am cautat in Nomenclator/conditii salarizare dar nu vad un buton de unde se poate salva un fisier cu toti.
    Multumesc mult

  6. #6
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Toate listele din mentor au un meniu care apare pe click dreapta mouse pe lista deschisa si acolo aveti export lista in mai multe formate.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •