Sunt afisate rezultatele de la 1 la 3 din 3
  1. #1
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    11

    Implicit Eroare instalare versiunea 23091/1

    La instalarea versiunii 23091/1 imi apare urmatoarea eroare in timpul instalarii

    Network initialization failed
    File or directory does not exist
    File C:/PDOXUSRS.NET
    permission denied
    Directory:C:\

    Am winmentor pe discul D, am cautat fisierul PDOXUSRS.NET pe discul C si nu exista.

    Am intrat in mentor si am dat verificare structuri. Pentru o firma pe care am lucrat nu au fost probleme dar pe alta firma mi-au aparut urmatoarele eroari la inregistrari facturi si la refacere jurnal

    [Contabilitate parteneri]
    Cont inexistent:
    628.02
    sau 62802

    [Contabilitate parteneri]
    Cont inexistent:
    658.08
    sau 65808

    Multumesc

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Cele doua erori nu au legatura una cu alta deci le luam pe rand. Incercati inainte de toate sa stergeti fisierele de blocaj cu utilitarul mentlck http://ftp.winmentor.ro/WinMentor/Tools/MentorLocks/. Apoi verificati BDE si incercati sa puneti netdir in borland ca in imagine Screenshot_32.jpg (directorul NETDIR trebuie creat de dvs).

    Conturile care apar in mesajul dvs sunt continute de obicei in constante, probabil ati facut analitice care va afecteaza inregistrarile existente. Faceti o cautare la gramada la constante dupa Valoare si puneti conturile, ca sa vedeti exact constantele de care spun eu si sa vedeti daca puteti remedia situatia.

  3. #3
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    11

    Implicit

    Am rezolvat prima eroare cu run as administrator la instalare.

    Pentru a doua eroare am facut cautare la gramada la constante dupa valoare pentru conturile 628, 635, 658.08 nu am facut analitice. Aceleasi valori imi apar si pentru alte firme care nu dau erori.
    eroare.png

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •