Sunt afisate rezultatele de la 1 la 7 din 7
  1. #1
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    14

    Implicit refacere stocuri solduri inactiv

    Buna ziua,

    Avem o problema cu o factura care a generat stoc negativ si incercand sa cautam rezolvarea am constatat ca meniurile Refacere stocuri solduri si Reconstituire iesiri sunt inactive. Utiliatorul este Master, versiunea 24011/4.
    S-a mai lovit cineva de asta?
    Multumesc.

  2. #2
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 523

    Implicit

    Nu ar trebui sa fie inactive, doar daca luna de lucru nu e aceeasi cu luna lock.

  3. #3
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    14

    Implicit

    Asta era. Am rezolvat. Multumesc mult.

  4. #4
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    14

    Implicit

    Din pacate s-a rezolvat problema cu stocul negativ de la un articol insa acum sunt toate celelalte pe minus. Mentionez ca am facut o firma noua cu preluare din decembrie 2023. Intrand din nou in decembrie din firma noua am constatat ca toate articolele sunt cu stoc negativ. In decembrie din firma veche nu sunt probleme. E posibil sa nu fi preluat corect stocul?

  5. #5
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    14

    Implicit

    Ma poate ajuta cineva cu problema asta?
    Multumesc.

  6. #6
    alexadi e offline Super Veteran al Forumului
    Data inscrierii
    January 2013
    Posturi
    1 368

    Implicit

    Stiu ca este o eroare chiar si eu am scris ca am problema cu stocurile negative ca afiseaza mesaj la salvare facturi si bonuri de consum dar la ruperea de firma aici e cu mare cantec, cred ca acest modul e cam cu mari probleme, am rupt anul trecut o firma si de atunci la seriile de documente le orice refacere de documente este totul MUCI si o spui cui vrea de la Mentor, chiar distribuitorul mi-a spus ca voi avea eroarea ca face verificarea doar dupa nr de document si nu cum e normal dupa serie+document, asa ca am vechile serii dublate, nu pot sa le sterg chiar daca nu am documente, o mare varza pe care mentorul o stie dar nu o poate rezolva.

    Sfatul meu e simplu, te duci in initializare la stocuri si le faci pe toate care sunt cu probleme sa fie corect ca in firma de preluare si asta este e cea mai rapida varianta e varianta de infanterist cu linemanul la sapat transee.

  7. #7
    Data inscrierii
    December 2019
    Posturi
    14

    Implicit

    Nu stiu daca asta e solutia pentru ca stocul de de cateva mii de repere. Ma gandesc sa incercam din nou cu o firma noua si sa preluam din nou decembrie, sa facem din nou facturile si sa speram ca nu o sa mai dea eroare.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •