Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Sunt afisate rezultatele de la 11 la 18 din 18
  1. #11
    Data inscrierii
    April 2011
    Posturi
    6

    Implicit

    Buna ziua,
    Aceeasi eroare o am si eu la recalculul salariilor aferente lunii ianuarie: "Sql open list index out of bands"
    Si, daca incerc sa adaug un concediu medical imi da urmatorul mesaj de eroare: "Cannot acces field "Enominal" as type Integer"
    Va mai apare o versiune care va rezolva aceste probleme?
    Multumesc

  2. #12
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Nu e de la versiune, e de la modul in care se face verificarea de structuri. Refaceti verificarea de structuri completa, de data asta fara alt+q.

  3. #13
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Buna ziua,
    am si eu o problema. Am concedii medicale pe toata luna ianuarie si pe toata luna februarie. Am depus declaratia 112 fara erori, pe ambele luni. Persoanei respective i s-a incetat contractul de munca cu art 65, alin. 1 (somaj). In anexa 1.2 apare cu ore lucrate efectiv in luna si zile lucrate in ambele luni, iar cei de la somaj spun ca le apar si lor orele lucrate. Ciudat e ca 112 e fara erori. Versiunea de program e 855.02 iar cea de declaratii 205.01.
    Multumesc.

  4. #14
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    In mod normal daca nu sunt zile platite de angajator nu apar nici zile lucrate. E important sa spuneti ce fel de medicale sunt si cine le plateste, adica are zile platite de angajator sau doar de asigurarile sociale?

  5. #15
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Toate medicalele au cod 01, sunt platite atat de angajator cat si de asigurarile sociale. Tot in anexa 1.2 la sectiunea B3 la randul 1 (zile indemnizatii in conditii normale) si randul 4 (total zile lucratoare concediu medical) apar 20 zile.

  6. #16
    Data inscrierii
    February 2009
    Posturi
    2 525

    Implicit

    Zilele platite de angajator sunt considerate zile lucrate, de asta va apar in anexa asa...asa sunt cerintele si validarile anaf. Cei de la somaj nu stiu reglementarile? Sa schimbe impresii cu cei de la anaf, ca altceva eu nu mai stiu ce sa mai spun

  7. #17
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Corect.
    Am vorbit la somaj. Mi-au spus sa trec pe adeverinta (anexa 26) si lunile februarie si ianuarie cu baza de calcul aferenta, iar la perioadele de suspendare ale contractului de munca sa trec doar perioada aferenta zilelor suportate de FNUASS. Plus cate zile au fost suportate de angajator si cate de FNUASS.
    Multumesc inca o data.
    Ultima oara editat depetrisor; 21 March 2018 la 14:58

  8. #18
    Data inscrierii
    April 2009
    Posturi
    109

    Implicit

    Dupa inca o discutie cu cei de la somaj, mi-au spus sa trec asa: perioada suspendare 01.02.2018 - 28.02.2018 cu x zile suportate de angajator si y zile suportate de FNUASS. La fel pentru luna ianuarie.

 

 

Reguli de Postare

  • Nu poti posta thread-uri noi
  • Nu poti posta raspunsuri
  • Nu poti posta atasamente
  • Nu poti edita posturile tale
  •